Правоохоронці викрили ще сімох організаторів «ухилянтських схем»
Джерело: Служба безпеки України
Служба безпеки та Національна поліція заблокували нові схеми ухилення від мобілізації в Україні та затримали сімох організаторів оборудок.
За суми до 18,5 тис. доларів США фігуранти продавали військовозобов’язаним підроблені документи для уникнення призову або переправляли їх за кордон “в обхід” КПП.
У Києві викрито начальника райвідділу Центру пробації, який оформлював ухилянтам фейкове опікунство за “важкохворими” родичами.
До незаконної діяльності він залучив знайомих лікарів, які “виписували” близьким військовозобов’язаних фіктивні довідки.
Ще один його спільник передавав підроблені медвисновки клієнтів до ТЦК для оформлення відстрочки від мобілізації.
У Харкові викрито трьох фігурантів, які продавали ухилянтам фейкові документи про наявність інвалідності. Для підроблення історії хвороби ділки організовували ухилянтам “стаціонар” у лікарні з подальшим записом неіснуючих діагнозів.
Серед затриманих організаторів “схеми” – завідувачка неврологічного відділення місцевої медустанови, яка фальсифікувала меддовідки.
На Закарпатті затримано двох ділків, які переправляли ухилянтів за кордон поза пунктами пропуску. Спершу вони збирали клієнтів у місцевому хліві, а потім по одному супроводжували їх до сусідньої країни “обхідними” стежками.
Усім фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон);
- ч. 2. ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
- Служба безпеки та Національна поліція заблокували нові схеми ухилення від мобілізації та затримали чотирьох організаторів оборудок у різних областях України.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.
У Чернівецькій області на річці Дністер зникло четверо осіб, з яких троє дітей. Тривають їхні пошуки.
Джерело: Reuters У Венесуелі стались два потужних землетруси, які пошкодили будівлі у столиці Каракасі. Вчені…