Представниця ЄС заявила, що блок повинен відмовитися від експорту російського ЗПГ
Джерело: AL Jazeera
Європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон сказала, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.
Сімсон зазначила, що за останні 12 місяців ЄС імпортував 12,4 млрд кубометрів російського ЗПГ.
Імпорт російського ЗПГ в Європу з січня по липень зріс на 40% порівняно з тим же періодом до війни в Україні у 2021 році, попри плани ЄС відмовитися від російського викопного палива до 2027 року.
“Ми можемо і повинні скоротити російський експорт ЗПГ, щоб повністю його припинити. Я хочу, щоб парламент і Рада погодилися, щоб газовий пакет містив жорсткі положення, які дозволять державам-членам індивідуально обмежувати доступ до російського експорту ЗПГ, якщо це дозволяє безпека постачання”, — сказав Сімсон на конференції в Польщі.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
- Міжнародна неурядова організація Global Witness заявила, що французька енергетична та нафтова компанія TotalEnergies продовжує купувати російський зріджений природний газ (LNG), чим підживлює російську “воєнну машину”.
- В Європейському Союзі мають намір зробити чинні антикризові заходи зі спільних закупівель газу довгостроковим рішенням. Ідею розглядають після відмови від російського імпорту.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.