Представники окупованої Ялти відвідали Туреччину – в МЗС запросили офіційні пояснення

Джерело: пресслужба МЗС

Міністерство закордонних справ отримало інформацію про візит представників російської окупаційної адміністрації в Ялті до Туреччини. Українська сторона запросила пояснення в Анкари.

Зазначається, що російські окупанти взяли участь у засіданні Міжнародної організації об’єднаних міст і місцевих влад, а також обговорювали “можливість укладення угоди про встановлення побратимських відносин” із муніципальним районом Бейлiкдюзю міста Стамбул.

Речник МЗС Олег Ніколенко наголосив, що Україна сприймає цю ситуацію із надзвичайною серйозністю. Нині МЗС вже запросило офіційні пояснення турецької сторони щодо статусу візиту представників російської окупаційної адміністрації.

У відомстві нагадали, що відповідно до норм міжнародного права, Кримський півострів — частина території України, тимчасово окупована Росією.

Резолюції Генеральної Асамблеї ООН вимагають від будь-яких сторін утримуватися від дій, які можуть поставити під сумнів статус Криму, зокрема шляхом контактів з окупаційними адміністраціями, — зазначили у повідомленні.

Українська сторона очікує, що влада Туреччини, котра підтримує територіальну цілісність України, належно відреагує на російську провокацію та не допускатиме її повторення в майбутньому.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.