Прем’єр-міністерка Литви приїхала в Україну

Джерело: Інґріда Шимоніте у Twitter

Сьогодні, 24 листопада, прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте прибула до України.

Прем’єрка повідомила, що під час своєї першої зупинки у Києві вона вшанувала пам’ять українських захисників, які загинули у повномасштабній війні РФ проти України.

 “Сьогодні під час моєї першої зупинки в Києві я вшанувала чоловіків і жінок, які пожертвували своїм життям, захищаючи найважливіші права нації: на існування та життя у свободі. Вони віддали своє життя, щоб захистити всіх нас”, – написала Інґріда Шимоніте.

Відтак зазначила, що єдиний спосіб досягти тривалого та справедливого миру – допомогти Україні якнайшвидше перемогти, відновити свою повну територіальну цілісність, встановити міжнародне правосуддя та відбудувати її так, щоб вона стала сильнішою.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.