Прем’єр-міністр Словаччини заявив, що блокуватиме вступ України в НАТО

Джерело: DW

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що ветуватиме вступ України в НАТО й скаже про це прем’єр-міністру України Денису Шмигалю під час зустрічі 24 січня в Ужгороді. 

“Я скажу, що я проти членства України в НАТО, що буду користуватися правом вето і блокуватиму це, тому що це буде фундаментом Третьої світової війни”, – процитувало Роберта Фіцо словацьке видання Standard.

В цій заяві, в суботу 20 січня, Фіцо також пообіцяв привезти з собою на зустріч до Ужгорода гуманітарну допомогу і вкотре наголосив, що Словаччина на державному рівні не допомагатиме Україні зброєю.

Він зазначив, що Словаччина поважає рішення України вступити в ЄС, проте додав, що Україна “повинна відповідати умовам”. 

“Не може бути такого, щоб країна, яка абсолютно не відповідає жодним вимогам, приєднається до ЄС”, – сказав він.

Нагадаємо, що в четвер, 18 січня, Денис Шмигаль заявив, що найближчими тижнями представник України збирається провести зустріч із прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо. Метою зустрічі буде спроба переконати його розблокувати кошти Європейського Союзу для реалізації проєкту “Ukraine Facility”.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.