Прем’єр-міністр України провів зустріч із держсекретарем США: обговорили захист енергетичної інфраструктури

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Сьогодні, 6 вересня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном, під час якої сторони обговорили низку важливих питань, зокрема захист енергетичної інфраструктури.
Сторони також обговорили зміцнення економічного співробітництва, посилення співпраці з американським бізнесом та прогрес у впровадженні реформ.
“США є одним із лідерів прямої бюджетної допомоги Україні. Окрема вдячність за програму PEACE in Ukraine, яка допомагає фінансувати зарплати вчителів і лікарів”, – зазначив очільник уряду України.
Також прем’єр-міністр України та держсекретар США зосередили увагу на питанні захисту енергетичної інфраструктури. Як зауважив Денис Шмигаль, Україна максимально готується до зими та можливих ракетних обстрілів Росії по об’єктах генерації та розподілу.
Зокрема, прем’єр-міністр наголосив, що наша держава високо цінує підтримку й військову допомогу США, а також подякував Ентоні Блінкену за його особисті зусилля у поглибленні двосторонньої співпраці.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен може оголосити про новий пакет допомоги Україні на понад 1 млрд доларів у межах дводенного візиту до Києва.
- 6 вересня Держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою Києві відзначив “хороший прогрес”, якого Україна досягла у своєму контрнаступі.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.
Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.