Прем’єр Угорщини Віктор Орбан звинуватив західних політиків у нагнітанні страху щодо глобального потепління

Джерело: Politico

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив інших європейських лідерів у нагнітанні страху перед загрозою зміни клімату та в ігнорування проблеми падіння народжуваності.

“Європа діє зі страху, і страх робить нас переможеними. Ми кажемо, що майбутнього немає, і тому це стає пророцтвом, що самореалізується”, — сказав лідер правих у четвер.

Угорщина є однією з низки країн Центральної та Східної Європи, які намагаються зупинити падіння народжуваності. У всіх країнах ЄС на одну жінку припадає менш як 2,1 дитини, які необхідні для збереження стабільності населення без врахування міграції.

Це старіння населення викликає гострі питання для урядів щодо того, як фінансувати державу добробуту, оскільки кількість людей похилого віку зростає, а частка людей працездатного віку падає.

У своєму виступі на дводенному Будапештському демографічному саміті, просімейній конференції, організованій урядом Угорщини, Орбан сказав, що “західні еліти” ігнорують питання демографії, а натомість зайняті “квотами вуглецю”.

Уряд Орбана зробив народжуваність ключовим політичним пріоритетом, інвестуючи близько 5% ВВП країни в політику створення сімей, як-от податкові пільги та субсидовані кредити на нові будинки. Рівень народжуваності в Угорщині більше не є найнижчим в ЄС, де він був десять років тому, натомість коливається трохи вище середнього по блоку.

Цього тижня угорський лідер посилив цю політику, оголосивши, що уряд знизить поріг для довічного звільнення жінок від сплати податку з чотирьох дітей до трьох.

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, яка взяла участь у саміті в Будапешті, високо оцінила зусилля Угорщини заохотити сім’ї народжувати більше дітей і попередила, що демографічні зміни становлять ризик існування для її країни.

“На наш погляд, демографія — це не просто ще одне з головних питань нашої країни. Це питання , від якого залежить майбутнє нашої країни. Нам потрібна сміливість сказати, що прогнози демографів на майбутнє дуже тривожні”, — сказала вона.

  • Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк назвав зміни клімату “причиною надзвичайних ситуацій з правами людини в багатьох країнах”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.