Президент Аргентини отримав італійське громадянство

Джерело: ANSA

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

На зустрічі в урядовій резиденції, політики тепло привітали одне одного. Мелоні вручила Мілею документ, що підтверджує його нове громадянство.

Підставою для надання громадянства стали італійські корені родини президента. Його дідусь і бабуся емігрували до Аргентини на початку ХХ століття. Сам Мілеї раніше заявляв, що на 75% є італійцем. Схожа історія стосується також Папи Римського Франциска, котрий родом з Аргентини і має італійське походження.

Однак рішення Мелоні викликало критику з боку лівої опозиції в Італії. Опоненти звинуватили главу уряду у вибірковому підході: надавши громадянство Мілею, прем’єрка, зокрема, відмовляє в такому праві дітям мігрантів, які народилися на території Італії.

Зауважимо, 11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море. До цього італійський уряд, котрий бореться зі сплеском мігрантів, прийняв необхідні заходи, аби подовжити час їхнього утримання під вартою та забезпечити репатріацію більшої кількості осіб, які не мають законного права залишатися.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.