Президент Бразилії відмовився брати участь у Саміті миру України у Швейцарії

Джерело: CNN Brasil

За даними ЗМІ президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва не приїде на Саміт миру України, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Водночас делегація Бразилії все ж прибуде на саміт.

Зазначається, що і уряд Швейцарії, і Президент України Володимир Зеленський запрошували Лулу на саміт. Обидві країни з нетерпінням чекають присутності лідерів країн так званого Глобального Півдня.

За даними джерел, очільник МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс, під час зустрічі з главою МЗС Бразилії Маурою Вієйром, дуже наполягав на присутності бразильського президента на зустрічі, визнаючи важливість не тільки Бразилії, але й її впливу серед країн, що розвиваються.

Та, попри прохання, джерела повідомили, що Лула не очолюватиме бразильську делегацію на саміті. Причина – відсутність на саміті Росії, без якої, на думку президента Бразилії, захід не має сенсу.

Бразильська дипломатія завжди наполягала на необхідності мирних переговорів, але не бачить сенсу в зустрічі, яка залишає осторонь росіян.

Бразилія на Генасамблеї ООН кілька разів голосувала за засудження російського вторгнення та захист територіальної цілісності України. Але країна не підтримала санкції проти Кремля.

Водночас Лула робив і заяви про те, що українська влада сама винна у вторгненні, та що підтримка України Заходом лише затягує війну.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.