Президент Бразилії відмовився брати участь у Саміті миру України у Швейцарії
Джерело: CNN Brasil
За даними ЗМІ президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва не приїде на Саміт миру України, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Водночас делегація Бразилії все ж прибуде на саміт.
Зазначається, що і уряд Швейцарії, і Президент України Володимир Зеленський запрошували Лулу на саміт. Обидві країни з нетерпінням чекають присутності лідерів країн так званого Глобального Півдня.
За даними джерел, очільник МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс, під час зустрічі з главою МЗС Бразилії Маурою Вієйром, дуже наполягав на присутності бразильського президента на зустрічі, визнаючи важливість не тільки Бразилії, але й її впливу серед країн, що розвиваються.
Та, попри прохання, джерела повідомили, що Лула не очолюватиме бразильську делегацію на саміті. Причина – відсутність на саміті Росії, без якої, на думку президента Бразилії, захід не має сенсу.
Бразильська дипломатія завжди наполягала на необхідності мирних переговорів, але не бачить сенсу в зустрічі, яка залишає осторонь росіян.
Бразилія на Генасамблеї ООН кілька разів голосувала за засудження російського вторгнення та захист територіальної цілісності України. Але країна не підтримала санкції проти Кремля.
Водночас Лула робив і заяви про те, що українська влада сама винна у вторгненні, та що підтримка України Заходом лише затягує війну.
- Речник Кремля Дмитро Пєсков вважає, що проведення Мирного саміту у Швейцарії щодо завершення війни в Україні не матиме результатів, якщо у ньому не братиме участь Росія.
- Станом на сьогодні Швейцарія отримала понад 50 реєстрацій від понад 160 делегацій, запрошених нейтральною країною на саміт наступного місяця, який, як сподівається Берн, прокладе шлях до мирного процесу в Україні, заявила президентка країни Віола Амгерд 15 травня.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.