Президент підписав закон про зарахування прикордонників у запас
Джерело: картка законопроєкту
17 грудня президент Володимир Зеленський підписав Закон № 4069-ІХ стосовно зарахування у запас військовослужбовців Державної прикордонної служби.
Документ передбачає можливість зараховувати в запас розвідувального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, звільнених військовослужбовців цього органу.
У пояснювальній записці інформували, що метою та завданням документа є усунення існуючої колізії між законодавчими актами України, що регулюють питання ведення військового обліку та Законом України “Про Державну прикордонну службу України” шляхом доповнення Закону України “Про Державну прикордонну службу України” нормою про можливість зарахування звільнених військовослужбовців розвідувального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, в запас такого органу.
Прийняття закону забезпечує додаткове врегулювання процедур, пов’язаних із кадровим обліком військових ДПСУ, що є важливим для підтримки ефективності прикордонної служби України в умовах війни.
- 7 березня президент Володимир Зеленський підписав указ №149/2024 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби”.
- Глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія” заявив, що у випадку зменшення допомоги від США в Україні проведуть додаткову мобілізацію.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.