Президент подав законопроєкт про статус військових, котрі воюють на території РФ
Джерело: картка законопроєкту
15 серпня президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроєкт, згідно з яким українські військові, котрі воюють на території Росії, отримуватимуть усі виплати та преференції.
Про це мовиться у пояснювальній записці до законопроєкту №1148.
Зміни пропонують внести до статті 3 закону Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.
Зауважується, що прийняття відповідного закону сприятиме забезпеченню однакового тлумачення та застосування на практиці положень Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” і як наслідок – унеможливить звуження гарантій соціального і правового захисту окремої категорії військовослужбовців та членів їх сімей, насамперед тих військовослужбовців, які виконують військовий обов’язок на території держави-агресора під час їх безпосередньої участі у здійсненні та/або забезпеченні здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку зі збройною агресією проти України.
Раніше ми повідомляли, що Міноборони оновило правила подання та розгляду рапортів. Зауважується, що нові зміни спрямовані на захист прав військовослужбовців, чітке встановлення строків розгляду звернень та підвищення відповідальності командирів.
- 13 серпня заступниця міністра оборони Наталія Калмикова обговорила на зустрічі з урядовою уповноваженою з ґендерної політики Катериною Левченко необхідність сприяти виконанню міжнародних зобов’язань щодо ґендерної рівності в ЗСУ.
- Міноборони розпочало випробування спеціальних модульних бронежилетів для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
- У Міністерстві оборони України почали тестування тканин для антитепловізійної накидки (пончо), яка має маскувати військових та техніку від ворога.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.