Президент призначив військового омбудсмана з питань захисту прав військових

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

30 грудня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Решетилової уповноваженою президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей наших воїнів.

Джерело: ОП

Глава держави заявив, що Решетилова – відома, досвідчена та ефективна українська правозахисниця, котра багато зробила для розбудови наших державних інституцій, для підтримки українців.

За його словами, нині головне завдання – спільно із Міноборони, громадянським суспільством підготувати законопроєкт про військового омбудсмена та всі необхідні системні основи роботи цієї інституції.

Наші воїни мають отримати дієві інструменти захисту своїх прав, і має відбутися реальна модернізація управління людьми в Силах оборони України. Вдячний усім, хто допомагає в цьому, — додав Зеленський.

Ольга Решетилова – голова Медійної ініціативи за права людини. Має тривалий досвід роботи в журналістиці, зокрема працювала редакторкою відділу регіональної мережі в соціально-політичній газеті “День”, була спеціальною кореспонденткою російського ліберального ЗМІ Grani.Ru в Україні.

У 2014 році стала співзасновницею одного з найбільших фондів підтримки української армії “Повернись живим”, у якому відповідала за координацію роботи фонду із силовими структурами та безпосередньо із силами та засобами антитерористичної операції на Сході України.

Під час численних поїздок на фронт стикалася з порушеннями прав людини в умовах бойових дій. Саме тоді ухвалила рішення перейти до громадського контролю за дотриманням правосуддя щодо подій війни. У 2015 році залишила фонд і зосередилася на журналістських і громадських розслідуваннях порушень у секторі безпеки.

У 2019 році призначена Кабінетом Міністрів до складу Комісії з обрання голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

У МІПЛ переважно відповідає за комунікативний напрям.

29 грудня президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні анонсував створення інституції військового омбудсмена для захисту прав військовослужбовців та їхніх родин.

Міністерство закордонних справ України ознайомилося з доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, відкинувши висновки щодо поправок до Закону України “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”.

Вчора, 1 січня, росіяни атакували Київ ударними безпілотниками. Внаслідок падіння уламків дронів на будинок у Печерському районі загинув науковець Ігор Зима зі своєю дружиною Олесею Сокур. Колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловив співчуття через трагедію.

Працівники ДБР завершили розслідування стосовно командира однієї з військових частин Дніпропетровської області, котрий державним коштом організував закупівлю для підлеглих партії неякісного одягу на майже 140 млн гривень.

Благодійний фонд Петра Порошенка нагадав, що рік тому росіяни знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, а за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась, попри те, що Фонд запропонував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої будівлі. 

2 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про початок реформи медико-соціальних експертних комісій, що триватиме та буде удосконалюватись протягом 2025 року.