В Україні стартувала навчальна реінтеграційна програма для ветеранів «Кіберзахисники»

Джерело: Міністерство у справах ветеранів України

В Україні розпочалася навчальна реінтеграційна програма для ветеранів “Кіберзахисники”.

Це унікальна ініціатива для українських ветеранів й ветеранок, які відчувають покликання захищати нашу країну у цифровому просторі. Проєкт має на меті надати їм комплексну підтримку на шляху нових кар’єрних можливостей у сфері кібербезпеки.

Урочисте відкриття навчальної програми відбулося у Національному університеті “Києво-Могилянська Академія” за участі представників Міністерства у справах ветеранів України, Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України та Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global).

Програму “Кіберзахисники” розраховано на 4 місяці, вона включає регулярні заняття для практичного закріплення теоретичного матеріалу, інтенсивне вивчення англійської мови, професійні консультації щодо кар’єрного росту та психосоціальну підтримку.

Учасники здобудуть практичні навички, які допоможуть зберегти відданість захисту країни у кіберпросторі, сприяючи зміцненню систем захисту цифрової інфраструктури в Україні.

“Ми переконані, що проходження реінтеграційної програми “Кіберзахисники” послужить надійним стартом для подальшого працевлаштування ветеранів та ветеранок, зокрема, на посади державних службовців, які виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій”, – зазначила заступниця директора Департаменту – начальниця відділу розвитку інформаційних систем Департаменту цифрового розвитку та трансформації Мінветеранів Надія Адаменко.

Довідково. Програма “Кіберзахисники” реалізується за сприяння Міністерства у справах ветеранів України та Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України та реалізується за стратегічної та фінансової підтримки Управління з координації надання допомоги США країнам Європи та Євразії U.S. Department of State.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.