В Україні стартувала навчальна реінтеграційна програма для ветеранів «Кіберзахисники»

Джерело: Міністерство у справах ветеранів України

В Україні розпочалася навчальна реінтеграційна програма для ветеранів “Кіберзахисники”.

Це унікальна ініціатива для українських ветеранів й ветеранок, які відчувають покликання захищати нашу країну у цифровому просторі. Проєкт має на меті надати їм комплексну підтримку на шляху нових кар’єрних можливостей у сфері кібербезпеки.

Урочисте відкриття навчальної програми відбулося у Національному університеті “Києво-Могилянська Академія” за участі представників Міністерства у справах ветеранів України, Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України та Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global).

Програму “Кіберзахисники” розраховано на 4 місяці, вона включає регулярні заняття для практичного закріплення теоретичного матеріалу, інтенсивне вивчення англійської мови, професійні консультації щодо кар’єрного росту та психосоціальну підтримку.

Учасники здобудуть практичні навички, які допоможуть зберегти відданість захисту країни у кіберпросторі, сприяючи зміцненню систем захисту цифрової інфраструктури в Україні.

“Ми переконані, що проходження реінтеграційної програми “Кіберзахисники” послужить надійним стартом для подальшого працевлаштування ветеранів та ветеранок, зокрема, на посади державних службовців, які виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій”, – зазначила заступниця директора Департаменту – начальниця відділу розвитку інформаційних систем Департаменту цифрового розвитку та трансформації Мінветеранів Надія Адаменко.

Довідково. Програма “Кіберзахисники” реалізується за сприяння Міністерства у справах ветеранів України та Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України та реалізується за стратегічної та фінансової підтримки Управління з координації надання допомоги США країнам Європи та Євразії U.S. Department of State.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.