Президент Румунії прокоментував падіння російських безпілотників на території його країни
Джерело: Agerpres
Президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував падіння уламків російських БпЛА на території його країни під час атак РФ на Одещину.
Відповідну заяву румунський глава зробив на Всесвітньому форумі лідерів у Колумбійському університеті в Нью-Йорку. Відповідаючи на питання студентів, президент зазначив, що на території Румунії тричі знаходили уламки російських дронів.
“На цей час ніхто не постраждав, але це не означає, що ці інциденти не мають значення”, – сказав він.
Він зауважив, що після падіння уламків Румунія разом з союзниками домовились про посилення протиповітряної оборони у регіоні.
“Хоча напади Росії не спрямовані на Румунію, ситуація – неприйнятна. Безпілотники не атакують Румунію, але те, що їх уламки падають на територію країни, є реальною проблемою, яку потрібно розв’язувати”, – підкреслив Йоганніс.
Йоганніс також додав, що люди, які живуть на румунському березі Дунаю поблизу кордону, бояться російських атак, але разом з тим розуміють важливість підтримки України.
“Вони бачать бомбардування на тому боці і думають, що якщо ми будемо стояти і дивитися, то можемо бути наступними”, – зазначив президент.
Раніше Україна заявляла, що у ніч на 4 вересня на території Румунії впав російський дрон під час атак Одеської області. Спершу Румунія заперечувала інформацію, але згодом визнала, що це справді сталося.
Також 9 вересня Міноборони Румунії заявили про виявлення нових фрагментів безпілотника. Президент Клаус Йоганніс називав дії РФ порушенням румунського повітряного простору.
- МЗС Румунії терміново викликало радника-посланника посольства РФ у Бухаресті Олену Копніну. Румунська сторона висловила протест через падіння російського дрона на території країни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.