Президента Південної Кореї Юн Сук Йоля арештовано
Джерело: Yonhap
У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.
Арешт відбувся після багатогодинних розмов між слідчими та стороною Юна в його резиденції про те, як його затримати та відвезти на допит. У державному агентстві боротьби з корупцією (CIO) заявили, що ордер буде виконано примусово, без розрахунку на добровільну явку президента.
“На відміну від першої спроби, ніхто з персоналу або співробітників Служби безпеки президента не чинив активного опору виконанню. Сьогодні практично не було жодних фізичних зіткнень”, — сказав представник CIO.
Після арешту колона автомобілів із Юн Сук Йолем залишила президентську резиденцію та вирушила до офісу CIO, розташованого у Квачхоні, на південь від Сеула. Президента бачили, коли він виходив з автомобіля та заходив до офісу для проведення допиту.
За інформацією Yonhap, це перший випадок в історії Південної Кореї, коли правоохоронці арештували чинного президента держави.
- Раніше у Південній Кореї не вдалося виконати ордер на затримання президента Юн Сук Йоля через протести його прихильників.
-
У суботу, 21 грудня, в центрі Сеула відбулися масштабні протести прихильників та противників відставки президента Юн Сок Йоля. Демонстрації були спричинені його рішенням оголосити воєнний стан, що призвело до голосування за імпічмент національною асамблеєю.
Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція спільно з Головнокомандувачем ЗСУ викрили і ліквідували на Одещині три масштабні схеми розкрадання оборонних коштів.
За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.
Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.
У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.
У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.