Президента закликали створити Меморіал пам’яті усіх громадян України, які загинули у цій війні
Джерело: Офіційне інтернет-представництво президента України
Протягом військової агресії РФ проти України, починаючи з 2014 року, наша країна зазнає великих втрат та одночасно загартовується як незламна нація. Олександр Поліщук, котрий втратив на війні свого сина-військового, створив петицію, закликавши збудувати у столиці Національний Меморіал пам’яті громадян України, які віддали своє життя у війні з РФ.
Сьогодні в центрі нашої столиці ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору, пам’ять про воїнів Другої світової війни, історію Другої світової війни, а місце, в якому вшановують пам’ять сучасних героїв, – це стіна Михайлівського Золотоверхого монастиря, на якій родичі чи побратими приклеюють фото загиблих воїнів. Але не всі мають таку можливість, та і місце на стіні вже закінчилося. Імена далеко не всіх загиблих воїнів вказані на Стіні, – мовиться в описі до петиції.
Поліщук звернувся до глави держави з ініціативою створення у столиці Національного Меморіалу пам’яті Громадян України, які віддали своє життя у війні з РФ. Він пояснив, що у цьому меморіалі на гранітних плитах в хронологічному порядку мають бути зазначені імена всіх громадян, які загинули від російської агресії, починаючи з 2014 року. Зауважуючи, що такий меморіал наочно продемонструє масштаби та високу ціну нашої майбутньої перемоги, дозволить кожній родині пишатися своїм героєм, ім’я якого буде закарбовано на стінах меморіалу, а кожному громадянину нашої країни або її гостю – вшанувати пам’ять загиблих.
Стосовно місця для зведення, автор петиції запропонував обрати схили парку “Вічної слави” як місця вшанування воїнів.
Він закликав президента підтримати ініціативу та надати відповідні доручення Кабміну в тісній співпраці з громадськістю, експертами, ветеранськими та військовими представниками розробити проєкт та забезпечити створення Національного Меморіалу.
Зауважимо, родина Олександра Поліщука майже рік тому втратила середнього, 19-літнього сина Дениса. Військовий проходив службу у 28-й бригаді на Херсонщині. Мав псевдо “Писар”, як зауважували побратими, “бо занадто розумний та почерк нормальний”. Про це поінформував головний редактор журналу та сайту NV Віталій Сич.
Мій чоловік зареєстрував петицію про створення в Києві Стіни чи Меморіалу пам’яті усіх громадян України (військових та цивільних), які загинули у цій війні. Стіни, на якій будуть вибиті імена усіх, хто віддав своє життя на фронті, загинув від бомбардувань чи під час розмінування, помер від ран. Тих, кого вже поховали рідні. І тих, чиї рештки вже ніколи не знайдуть.
Тут і про гідне вшанування, і про пам’ять, і про посил наступним поколінням. І про ще не усвідомлену нашим суспільством і світом страшну ціну цієї війни для української нації, – зазначила дружина автора петиції Олена Гут.
- Боронячи Україну, загинув український актор Євген Світличний на псевдо “Жека”.
- На Донеччині 15 липня загинув фотокореспондент медіаагентства “АСС”, відеооператор Максим Шварцман на псевдо “Марвел”.
- У російсько-українській війні загинув актор ֿ”Чесного театру” Філіп Віннер.
- Сьогодні, 29 липня, відбулось прощання з журналістом, кандидатом наук, військовослужбовцем ЗСУ, командиром відділення 47-ї механізованої бригади “Магура” Дмитром Рибаковим з позивним “Репортер”.
- На російсько-українській війні загинула українська футзалістка Елеонора Мальцева. Спортсменці було 34 роки.
Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.
У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.
Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.
Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.
Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.