Президентка Молдови назвала дрони РФ над територією її країни «приводом для занепокоєння»

Джерело: Moldpres та Головне управління розвідки Міноборони у Facebook

Президентка Молдови Майя Санду заявила, що проліт російських безпілотників над територією країни є приводом для занепокоєння. Вона наголосила, що хоча ці дрони поки що не становлять безпосередньої загрози для Молдови, війна біля кордонів і випадки порушення повітряного простору вимагають підвищеної уваги.

Санду наголосила на необхідності підготовки Молдови до захисту свого населення, зокрема, шляхом впровадження нових технологій для забезпечення безпеки країни.

10 листопада на території Молдови впали російські безпілотники, що не мали бойової частини. Ці дрони Росія використовує для відволікання уваги та перевантаження української системи ППО, що підтверджує розвідка. Протягом жовтня 2024 року Росія застосувала понад 2000 БпЛА, з яких значну частину становили дрони-приманки.

Російські дрони-приманки, відомі як “пародії”, використовуються в атаках без бойового заряду. Завдяки своїм радіолокаційним характеристикам, вони імітують більші та дорожчі Shahed-136, однак є значно дешевшими.

Розвідка зазначає, що навіть для виготовлення “пародій” Росія використовує імпортні компоненти від компаній з Китаю, США, Швейцарії та Тайваню, що свідчить про залежність від іноземних технологій у виробництві навіть базових моделей безпілотників.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.