Президентка Молдови назвала дрони РФ над територією її країни «приводом для занепокоєння»
Джерело: Moldpres та Головне управління розвідки Міноборони у Facebook
Президентка Молдови Майя Санду заявила, що проліт російських безпілотників над територією країни є приводом для занепокоєння. Вона наголосила, що хоча ці дрони поки що не становлять безпосередньої загрози для Молдови, війна біля кордонів і випадки порушення повітряного простору вимагають підвищеної уваги.
Санду наголосила на необхідності підготовки Молдови до захисту свого населення, зокрема, шляхом впровадження нових технологій для забезпечення безпеки країни.
10 листопада на території Молдови впали російські безпілотники, що не мали бойової частини. Ці дрони Росія використовує для відволікання уваги та перевантаження української системи ППО, що підтверджує розвідка. Протягом жовтня 2024 року Росія застосувала понад 2000 БпЛА, з яких значну частину становили дрони-приманки.
Російські дрони-приманки, відомі як “пародії”, використовуються в атаках без бойового заряду. Завдяки своїм радіолокаційним характеристикам, вони імітують більші та дорожчі Shahed-136, однак є значно дешевшими.
Розвідка зазначає, що навіть для виготовлення “пародій” Росія використовує імпортні компоненти від компаній з Китаю, США, Швейцарії та Тайваню, що свідчить про залежність від іноземних технологій у виробництві навіть базових моделей безпілотників.
- Генеральний інспектор поліції заявив, що на території Молдови у неділю, 10 листопада, знайшли ще один безпілотник, що впав.
У Хмельницькому чоловік покінчив з життям під час проходження військово-лікарської комісії.
Президент Європейської народної партії Манферд Вебер закликав українську владу припинити переслідування лідера опозиції Петра Порошенка.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що угода щодо припинення повномасштабної війни не повинна бути нав’язаною Україні.
Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, яку назвав “дуже продуктивною”. За його словами, вони домовилися негайно розпочати переговори між своїми командами. Це може свідчити про зміну американської політики щодо України та європейської безпеки.
12 лютого, під час засідання “Рамштайн” Німеччина повідомила про надання Україні близько 100 керованих ракет для ЗРК IRIS-T.