Президентка Молдови: «Путін відновлює свої зусилля для подальшої дестабілізації»

Джерело: The Guardian

7 березня президентка Молдови Майя Санду заявила, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації її країни, і попередила: якщо президента Володимира Путіна не зупинити в Україні, він і надалі залишатиметься загрозою для решти Європи.

Якщо агресора не зупинити, він буде йти далі, а лінія фронту буде наближатися. Ближче до нас. Ближче до вас, – наголосила Санду, підписуючи угоду про оборону та співпрацю з президентом Емманюелем Макроном у Парижі. – Тому Європа повинна виступити єдиним фронтом. Агресію треба відбивати потужною силою, – додала вона.

Своєю чергою, Макрон заявив, що Франція підтримає Молдову.

Демократична реальність Молдови та її натхнення щодо європейського майбутнього, як і Україна, насправді є викликом для Росії Володимира Путіна, – заявив Макрон, додавши, що його країна зміцнить співпрацю, щоб допомогти боротися з “гібридними атаками”.

Колишня радянська країна Молдова, розташована на південно-західному кордоні України, давно висловлювала прагнення зблизитися з ЄС, і заявляє, що є ціллю російського втручання, зокрема через ситуацію у сепаратистському регіоні Придністров’я.

Маючи слабкі збройні сили, Молдова вважається особливо вразливою, якщо війна з Україною перекинеться на інші країни Східної Європи.

Раніше глава розвідки Молдови зазначив, що Росія планує нові спроби втрутитися у внутрішні справи країни, провокуючи протести та втручаючись у майбутні президентські вибори.

Зауважимо, 5 березня глава розвідки Молдови Александру Мустеата заявив, що Росія планує нові спроби втрутитися у внутрішні справи країни, провокуючи протести, втручаючись у майбутні президентські вибори та зриваючи плани вступу країни до Європейського Союзу.

Санду планує балотуватися на другий термін на президентських виборах, які відбудуться цієї осені. Уряд також планує загальнонаціональний референдум щодо своєї проєвропейської позиції.

Мустеата зазначив, що Москва намагалася втрутитися в місцеві вибори в листопаді минулого року в Молдові. Також він додав, що Москва планує втрутитися в президентські вибори, підтримуючи проросійських політиків і партії. За його словами, Росія, ймовірно, спровокує протести в Молдові в березні та квітні та розпалить сепаратистські настрої, особливо на сході та півдні Молдови.

Минулого місяця проросійський глава молдовського регіону Гагаузія попросив Росію про її підтримку та “підтримку тісних стосунків”. Також у лютому невизнане Придністров’я попросило Росію допомогти протистояти “тиску” Молдови.

Зауважимо, 28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї після звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.