Президентка Молдови: «Путін відновлює свої зусилля для подальшої дестабілізації»

Джерело: The Guardian

7 березня президентка Молдови Майя Санду заявила, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації її країни, і попередила: якщо президента Володимира Путіна не зупинити в Україні, він і надалі залишатиметься загрозою для решти Європи.

Якщо агресора не зупинити, він буде йти далі, а лінія фронту буде наближатися. Ближче до нас. Ближче до вас, – наголосила Санду, підписуючи угоду про оборону та співпрацю з президентом Емманюелем Макроном у Парижі. – Тому Європа повинна виступити єдиним фронтом. Агресію треба відбивати потужною силою, – додала вона.

Своєю чергою, Макрон заявив, що Франція підтримає Молдову.

Демократична реальність Молдови та її натхнення щодо європейського майбутнього, як і Україна, насправді є викликом для Росії Володимира Путіна, – заявив Макрон, додавши, що його країна зміцнить співпрацю, щоб допомогти боротися з “гібридними атаками”.

Колишня радянська країна Молдова, розташована на південно-західному кордоні України, давно висловлювала прагнення зблизитися з ЄС, і заявляє, що є ціллю російського втручання, зокрема через ситуацію у сепаратистському регіоні Придністров’я.

Маючи слабкі збройні сили, Молдова вважається особливо вразливою, якщо війна з Україною перекинеться на інші країни Східної Європи.

Раніше глава розвідки Молдови зазначив, що Росія планує нові спроби втрутитися у внутрішні справи країни, провокуючи протести та втручаючись у майбутні президентські вибори.

Зауважимо, 5 березня глава розвідки Молдови Александру Мустеата заявив, що Росія планує нові спроби втрутитися у внутрішні справи країни, провокуючи протести, втручаючись у майбутні президентські вибори та зриваючи плани вступу країни до Європейського Союзу.

Санду планує балотуватися на другий термін на президентських виборах, які відбудуться цієї осені. Уряд також планує загальнонаціональний референдум щодо своєї проєвропейської позиції.

Мустеата зазначив, що Москва намагалася втрутитися в місцеві вибори в листопаді минулого року в Молдові. Також він додав, що Москва планує втрутитися в президентські вибори, підтримуючи проросійських політиків і партії. За його словами, Росія, ймовірно, спровокує протести в Молдові в березні та квітні та розпалить сепаратистські настрої, особливо на сході та півдні Молдови.

Минулого місяця проросійський глава молдовського регіону Гагаузія попросив Росію про її підтримку та “підтримку тісних стосунків”. Також у лютому невизнане Придністров’я попросило Росію допомогти протистояти “тиску” Молдови.

Зауважимо, 28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї після звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.