США уважно стежать за ситуацією у Придністров’ї – Держдеп
Джерело: брифінг Метью Міллера
28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.
США стежитимуть за ситуацією, з огляду на дедалі агресивнішу роль Росії в Європі.
Ми уважно стежимо за ситуацією та зокрема за діями РФ в Придністров’ї. Сполучені Штати твердо підтримують суверенітет та територіальну цілісність Молдови в межах міжнародно визнаних кордонів, — заявив Міллер.
28 лютого депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді звернулися до ради федерації та держдуми РФ з проханням про “захист” регіону нібито через “посилений тиск Молдови”.
Глава невизнаного ПМР Вадим Красносільський заявив, що Молдова “використовує глобальні труднощі для утиску Придністров’я”.
Це стосується розвалу Радянського Союзу свого часу, це стосується пандемії, це стосується бойових дій в Україні.
Депутати також звернулися до ООН з проханням “припинити порушення сусідньою Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я та не допустити провокацій, що ведуть до ескалації напруженості”.
У зверненні згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
Депутати просять забезпечити “умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”, під яким мають на увазі нібито “тиск Молдови” на регіон.
В РФ заявили, що планують розглянути звернення депутатів ПМР про “захист” від Молдови, коли воно надійде.
Нагадаємо, що 22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.
- Так зване міністерство державної безпеки невизнаного Придністров’я 10 січня повідомило про нібито стріляну на кордоні з Україною. Натомість Державна прикордонна служба України назвала повідомлення “провокативним”.
- Молдова може вступити до Євросоюзу без тимчасово окупованого Росією Придністров’я. Водночас в ЄС сподіваються, що цього можна буде уникнути.
- Депутат від правлячої молдовської партії “Дія та солідарність” (PAS) Дойна Герман заявила, що до кінця 2024 року Молдова планує припинити участь майже у всіх договорах, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). Вона додала, що країна вже на фінальному етапі цього процесу, попри деякі невирішені питання.
- 17 грудня 2023 року армія Молдови розпочала військові навчання поблизу Придністровського регіону країни.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.