Президентка Молдови розпочала кампанію з просування референдуму про вступ до ЄС
Джерело: Reuters
У понеділок, 18 березня, президентка Молдови Мая Санду розпочала кампанію з просування майбутнього референдуму щодо прагнення Молдови приєднатися до Європейського Союзу.
Молдова подала заявку на членство в ЄС у 2022 році та отримала проєкт рамок для переговорів про вступ у березні разом із Україною.
Пізніше Санду оголосила про плани провести референдум про вступ до ЄС. На референдумі буде проголосовано за закріплення амбіцій Молдови щодо вступу в ЄС у конституції, що гарантуватиме, що майбутні уряди не зірвуть цю заявку.
“Країни-члени Європейського Союзу як ніколи відкриті, у нас є необхідна політична воля для цього кроку, і наші громадяни хочуть бути частиною ЄС. Це має бути ще раз підтверджено і прописано в Конституції, щоб хто б не був в уряді, голос народу за цей напрямок розвитку був обов’язковим для політичного класу”, — сказала вона.
За її словами, референдум може відбутися в жовтні, проте дату вибере парламент.
Коментарі Санду надійшли після того, як Росія відкрила виборчі дільниці для своїх президентських виборів у невизнаному Придністров’ї, попри протести Кишинева, який заявив, що цей крок є неповагою до суверенітету країни.
- Аналітики ISW зреагували на заяву депутатів невизнаного Придністров’я, які попросили захисту у Росії через “посилений тиск Молдови”.
- 28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.
- Молдова може вступити до Євросоюзу без тимчасово окупованого Росією Придністров’я. Водночас в ЄС сподіваються, що цього можна буде уникнути.
- 17 грудня 2023 року армія Молдови розпочала військові навчання поблизу Придністровського регіону країни.
Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.
За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.
Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав умову, за якої можлива зустріч президентів України та Росії – Володимира Зеленського та Володимира Путіна.
У Херсоні російські війська атакували FPV-дроном сміттєвоз, поранені троє комунальників.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав Китай є тією країною, яка могла б “поставити на місце” очільника Кремля Володимира Путіна й тим самим закінчити війну в Україні.