Президентка Швейцарії закликала переглянути заборону на реекспорт зброї в Україну
Джерело: Reuters
28 жовтня глава Швейцарії Віола Амгерд заявила про необхідність перегляду заборони на реекспорт швейцарської зброї для передачі Україні.
Президентка переконана, що рішення допоможе оборонній промисловості країни, яка вже постає перед труднощами через нейтралітет Швейцарії, котрий відлякує потенційних покупців.
Я вважаю, що нам потрібно зробити крок вперед для нашої галузі. Стає складно, тому що такі країни, як Нідерланди, вирішили не купувати в Швейцарії, оскільки реекспорт не безперешкодний, і я це розумію, – наголосила президентка.
Окрім того, за її словами, проблеми з оборонною промисловістю означають, що у країні також є проблеми з безпекою.
Разом з тим, вона зауважила, що Швейцарія, виступаючи посередником у глобальних конфліктах, не постачатиме зброю напряму в країну у стані війни.
Продажі зброї Швейцарією впали у 2023 році. Критики влади називають причиною такого спаду саме нейтральну позицію країни.
- 17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.
- Федеральна рада Швейцарії ухвалила подальші заходи 14-го пакету санкцій ЄС проти Росії.
- Швейцарія відкрила продаж деяких своїх танків Leopard 2 німецького виробництва, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини після їх допомоги Україні.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.