Швейцарія продасть назад танки Leopard II, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини
Джерело: Reuters
Швейцарія відкрила продаж деяких своїх танків Leopard 2 німецького виробництва, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини після їх допомоги Україні.
У лютому Німеччина звернулася до Швейцарії з проханням продати деякі з 96 танків Leopard 2, які вона зберігає, виробнику Rheinmetall AG.
Для дотримання швейцарських законів про нейтралітет Німеччина запевнила Швейцарію, що зброя не потрапить до України, а залишиться в Німеччині або в союзника з НАТО чи Європейського Союзу.
26 вересня швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Leopard 2, що відкриває шлях для їх перепродажу Німеччині.
“Ми дуже раді та вдячні за це рішення. Нам потрібні ці танки, вони заповнять прогалини у нас і наших європейських партнерів”, — сказала швейцарському телебаченню Мішель Флюгер, пані посол Німеччини у Швейцарії.
Кабінет міністрів Швейцарії тепер має офіційно підтримати експорт Leopard 2 до Німеччини, але очікується, що це буде формальністю після того, як міністр оборони Віола Амхерд заявила, що постачання танків до Німеччини відповідає швейцарському закону про нейтралітет, а також в інтересах країни.
- У рамках широкомасштабної співпраці з Німеччиною та Нідерландами Данія передала Україні танки Leopard 1A5. 20 з них прибули в країну, проте виявилося, що кілька з них несправні.
- 13 липня заступниця міністра оборони Італії Ізабелла Рауті повідомила, що країна планує придбати танки Leopard 2 німецького виробництва, аби посилити свої сухопутні сили після російського повномасштабного вторгнення в Україну.
- В Україну вже прибули десять шведських танків відомих як Stridsvagn 122, котрі є аналогами німецьких Leopard 2A5.
- 8 вересня перші 10 танків Leopard 1, передані Данією, Німеччиною та Нідерландами, прибули в Україну.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
- Надані Україні танки Leopard 2A5 і Leopard 2A6, пошкоджені під час бойових дій, ремонтуватимуть в Німеччині та, ймовірно, у Литві.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.