Pride Month: відсьогодні розпочинається місяць прайду ЛГБТ

Джерело: Букви

Відсьогодні, 1 червня, розпочинається місяць прайду ЛГБТ (Pride Month), присвячений святкуванню та вшануванню пам’яті прайду лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів.

Історія

Концепція “Місяця прайду” почалася з бунтів у Стоунволлі, серії протестів за звільнення геїв, які тривали протягом кількох днів, починаючи з 28 червня 1969 року.

Заворушення почалися після поліцейського рейду в гей-барі Stonewall Inn, розташованому в Нижньому Мангеттені, в Нью-Йорку. Активістки Марша П. Джонсон, Сільвія Рівера та Сторме ДеЛарвері вважаються підбурювачами заворушень, хоча Джонсон заперечує її участь.

Через рік після заворушень у кількох містах США відбулися перші прайд-марші. Марш у Нью-Йорку, спрямований на святкування “Дня визволення Крістофер-стріт”, поряд з паралельними маршами по всій території США, вважається переломним моментом для прав ЛГБТ спільноти.

Фред Сарджент, організатор деяких із перших маршів, сказав, що їхня мета полягала в тому, щоб вшанувати пам’ять Стоунволлських заворушень і подальший поштовх до звільнення. Він зазначив, що хоча перші марші були більше схожі на протест, ніж на святкування, це допомогло нагадати людям про ЛГБТ спільноти та про те, як вони можуть включати сім’ю та друзів.

Було відмічено, що трансгендерних жінок і кольорових людей виключали з маршів або замовчували їхню участь під час перших маршів, попри те, що початкові заворушення в основному складалися з них.

Поширення та святкування

Після заворушень у Стоунволлі та перших прайдів, кількість ЛГБТ-груп стрімко зросла, і за кілька років прайд поширився по Сполучених Штатах.

Станом на 2020 рік більшість святкувань прайду у великих міських районах по всьому світу проводяться в червні, хоча деякі міста проводять їх у різні пори року частково через погоду в червні, яка є неоптимальною для таких заходів.

Міжнародний день ЛГБТ-прайду 

Міжнародний день ЛГБТ-прайду – день, присвячений ЛГБТ-прайду. Він відбувається 28 червня на честь річниці Стоунволлських бунтів, що робить його частиною місяця прайду.

Перша згадка про міжнародний день прайду, ймовірно, була проведена в Сан-Франциско, чий марш мав назву Міжнародний парад до Дня свободи лесбіянок і геїв у період з 1981 по 1994 рік.

У 1991 році сербська група Arkadija відзначила Міжнародний день прайду форумом, присвяченим квір-активізму та мистецтву в Белградському молодіжному центрі.

У цей день у 1991 році в Нікарагуа відбувся перший публічний фестиваль гордості на честь Стоунволлських бунтів. Сербія також відзначала Міжнародний день прайду між 2013 і 2015 роками акцією “Зона, вільна від ненависті”, організованою GSA, “Жінками в чорному” та іншими неурядовими організаціями.

Визнання

У червні 1999 року президент США Білл Клінтон оголосив “роковини заворушень Стоунволла кожного червня в Америці місяцем прайду геїв і лесбіянок “. У 2011 році президент Барак Обама розширив офіційно визнаний місяць прайдів, щоб охопити всю ЛГБТ-спільноту.

У 2017 році Дональд Трамп відмовився продовжувати федеральне визнання місяця прайду в Сполучених Штатах, хоча пізніше він визнав це у 2019 році у дописі на своїй сторінці в Twitter, який пізніше використовувався як президентська прокламація.

Після вступу на посаду у 2021 році Джо Байден визнав місяць прайду і пообіцяв домагатися прав ЛГБТ у Сполучених Штатах, попри те, що раніше голосував проти одностатевих шлюбів і шкільного навчання темам ЛГБТ у Сенаті.

Місяць гордості (прайду) часто відзначається в кількох релігійних конгрегаціях, які підтримують ЛГБТ.

В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.