Прізвище учня впливає на оцінки в школі та виші – дослідження

Джерело: Newsweek

Дослідники з Мічиганського університету (США) виявили, що на оцінки учнів серед іншого впливає те, в якому порядку викладач перевіряє роботи навчальної групи. Як правило, це робиться за алфавітом.

Вчені проаналізували понад 31 мільйон записів про оцінки, які викладачі Мічиганського університету виставляли своїм студентам у період з 2014 по 2022 рік. Вибірка включала понад 850 тисяч робіт від 140 тисяч студентів, перевірених 21 тисячею викладачів.

Результати дослідження засвідчили, що студенти з прізвищами, що починаються на перші чотири літери алфавіту, отримували вищі оцінки, коли роботи перевірялися за алфавітом, а не у випадковому порядку. Різниця виявилася не значною – лише 0,3 бала за 100-бальною шкалою.

Тоді як студенти з прізвищами на останні літери алфавіту аналогічно отримували нижчі оцінки на 0,3 бала при перевірці робіт в алфавітному порядку.

“Це дає розрив 0,6 бала, який ніяк не пов’язаний безпосередньо з якістю самої роботи”, – зауважили експерти.

За словами фахівців, цей ефект може акумулюватися на рівні всього навчального курсу, що згодом впливає на перспективи працевлаштування студентів.

На думку авторів, така “дискримінація” за прізвищем є наслідком втоми викладача під кінець перевірки робіт. Щоб уникнути подібних перекосів в оцінюванні студентів, дослідники рекомендують запровадити таку систему перевірки робіт, де черговість завжди буде випадковою, а не за алфавітом.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.