Програма розвитку ООН допоможе Україні зі страхуванням воєнних ризиків та розмінуванням

Джерело: Міністерство закордонних справ України.

Під час візиту до Нью-Йорка міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та адміністратор Програми розвитку ООН Ахім Штайнер підписали меморандум про співробітництво між МЗС України та ПРООН.

Меморандум передбачає залучення додаткової допомоги Програми розвитку ООН до повоєнного відновлення України в межах пріоритетів українського уряду, зокрема в сферах страхування воєнних ризиків, розмінування, відновлення енергетичної інфраструктури та підтримки малого і середнього бізнесу.

Також меморандум передбачає залучення експертів для втілення програми підтримки МЗС у сферах кризових комунікацій та протидії дезінформації, а також цифровізації консульських послуг для громадян.

За словами очільника МЗС України, Програма розвитку ООН — це потужна проєктна агенція із загальним бюджетом в 6,7 мільярда доларів. А підписаний меморандум надасть можливість збільшити обсяги її підтримки.

Крім того, Дмитро Кулеба додав, що МЗС України та ПРООН також працюватимуть в межах пріоритетів українського уряду над забезпеченням сталого економічного зростання, підвищення стійкості структур урядування та соціальної згуртованості в українському суспільстві, аби ефективніше долати наслідки збройної агресії Росії проти України.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів.