Прокурор Хмельниччини, що звільнився після скандалу з інвалідностями, обійняв нову посаду

Джерело: Центр протидії корупції/Facebook

Олексій Олійник, колишній керівник Хмельницької прокуратури, звільнився через скандал з інвалідностями, але продовжує працювати прокурором.

Як повідомили ЦПК у відповідь на запит до Офісу генпрокурора, чоловіка призначили прокурором відділу обласної прокуратури до березня 2026 року, поки інший прокурор перебуває у відпустці з догляду за дитиною.

Офіс Генпрокурора продовжив службове розслідування щодо хмельницьких прокурорів з інвалідностями ще на один місяць через додаткові перевірки. Олійник та інші прокурори з інвалідностями продовжують працювати і отримувати пенсійні виплати, поки не завершиться розслідування.

Прокурори з інвалідністю і МСЕК

Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них виявили майже 6 мільйонів доларів готівкою.

Редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.

За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.

За підрахунками Бутусова,  за деклараціями загальна сума пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.

20 жовтня Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.

22 жовтня Костін повідомив про звільнення з посади після корупційних скандалів зі МСЕК та прокурорами.

Ці випадки змусили центральну владу країни зібрати засідання РНБО, де ухвалили рішення про ліквідацію МСЕК.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.

Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.

Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.

Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.