Прокурор МКС хоче видати ордери на арешт лідерів ХАМАСу та прем’єра Ізраїлю Нетаньяху

Джерело: The New York Times 

Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про намір подати ордери на арешт лідерів ХАМАСу та прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Причиною названо воєнні злочини та злочини проти людяності, пов’язані з подіями 7 жовтня та війною в Секторі Гази.

Прокурор МКС Карім Хан висунув пропозицію про арешт Ях’ї Сінвара, Мухаммеда Дейфа та Ісмаїла Ханійї з ХАМАСу, а також про арешт Нетаньяху та міністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта.

Ці ордери ще мають бути схвалені суддями МКС. Утім, їхнє оголошення може підсилити міжнародну критику стратегії Ізраїлю в його семимісячній кампанії проти ХАМАСу та втрат війни в Газі.

Ізраїль не визнає юрисдикцію МКС на своїй території. Проте, якщо ордери будуть видані, особи, зазначені в них, можуть бути заарештовані, якщо вони потраплять до будь-якої зі 124 країн-членів суду.

Прокурор Карім Хан має підстави вважати, що лідери ХАМАСу несуть відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людства, включаючи вбивство ізраїльських цивільних під час нападів.

Щодо Нетаньяху та Галланта прокурор вважає, що вони несуть кримінальну відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності, включаючи використання голоду як зброї війни та напади на цивільне населення.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.