Пропагував комуністичні настрої та підтримував армію РФ: на Закарпатті судитимуть священника УПЦ МП

Джерело: Головне управління Національної поліції в Закарпатській області

На Закарпатті перед судом постане священник УПЦ МП, який пропагував у регіоні комуністичні настрої та підтримував російську армію.

Священнослужителя обвинувачують у поширенні комуністичної символіки та пропаганді комуністичного тоталітарного режиму. За скоєне йому загрожує до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Слідчі ГУНП в Закарпатській області, за процесуального керівництва прокуратури, скерували для судового розгляду матеріали кримінального провадження щодо злочину, у вчиненні якого обвинувачують настоятелф храму Української православної церкви Московського патріархату.

Зображення: Головне управління Національної поліції в Закарпатській області

Під час досудового розслідування поліціянти спільно зі співробітниками СБУ встановили, що чоловік, через соціальні мережі, поширював ілюстративні матеріали із зображеннями комуністичної символіки та спонукав свою немалу авдиторію до підтримки впровадження в Україні тоталітарного режиму.

Окрім цього, фігурант неприховано виправдовував агресію російських загарбників проти українського народу та підтримував країну-агресорку.

Проросійські наративи у дописах підтвердила і судова мистецтвознавча експертиза, яку правоохоронці ініціювали для об’єктивного аналізу виявленого контенту.

Антиукраїнську позицію священника засвідчили і речові докази, які правоохоронці вилучили у ході санкціонованих судом обшуків за місцем проживання та проведення богослужінь священником.

Вдома та в храмі слідчі знайшли брошури та книги російських авторів, які виправдовують збройну агресію Росії проти України та заохочують ідею насильницького захоплення території інших держав, серед яких і Україна.

Серед знайденої поліграфічної продукції виявлено також роздруківки з піснями, що прославляють здобутки російських загарбників, а також публікації молитов зі згадками патріарха РПЦ Кирила Гундяєва, який дає благословення російським військовим на убивства українців.

Священнику інкримінують ч. 1 ст. 436-1 Кримінального кодексу України. За скоєне йому загрожує до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.