Протягом дня відключення споживачів не плануються до вечірніх пікових годин навантаження

Джерело: Міненерго

Сьогодні, 17 травня, відключення споживачів протягом дня до вечірніх пікових годин навантаження не плануються.

Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини.

Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії.

Сьогодні вночі та в ранкові години пікового споживання аварійна допомога не залучалась. Водночас застосовувалися стабілізаційні відключення споживачів.

Загалом відключення як промислових, так і побутових споживачів застосовувалися минулої доби в усіх регіонах, окрім Херсонщини. Застосування графіків погодинних відключень можливе сьогодні з 19:00 до кінця доби.

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання.

Важливо зменшити використання енергомістких приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00).

У Міненерго просять промислових споживачів максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.

Читайте також: Як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії: інструкція від Мінцифри

У Вінницькій області внаслідок падіння уламків ворожого дрона пошкоджено обладнання одного з енергетичних об’єктів. Знеструмлювалися понад 23 тисячі абонентів у 4 населених пунктах. На ранок більшість із них заживили.

У Сумській області з технологічних причин короткостроково вимикалась високовольтна повітряна лінія. Внаслідок цього знеструмлювалися підприємство теплогенерації та побутові споживачі у м. Суми, об’єкти залізниці, а в м. Харків вимикалися побутові споживачі (близько 182 тисяч), метрополітен, тепломережі та очисні споруди. Усіх споживачів заживлено.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 22 489 МВт*год. Експорту не передбачається.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.