Протягом дня ворог здійснив 22 обстріли Сумщини, зафіксовано 149 вибухів

Джерело: Сумська ОВА

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Обстрілів зазнали Юнаківська, Хотінська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Есманська, Середино-Будська громади.

Юнаківська громада: ворог вдарив з артилерії (21 вибухів) та мінометів (29 вибухів).

Великописарівська громада: здійснено мінометні обстріли (22 вибухи).

Середино-Будська громада: зафіксовано мінометні обстріли (13 вибухів).

Білопільська громада: 11 мін скинули росіяни на територію громади.

Есманська громада: були мінометні обстріли (6 вибухів).

Хотінська громада: ворог бив з мінометів (23 вибухи) та РСЗВ (10 вибухів).

Краснопільська громада: здійснено мінометні обстріли (14 вибухів).

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.