Протягом ночі над Україною збито 20 російських безпілотників
Джерело: Повітряні сили ЗСУ
Протягом ночі 26 грудня російські окупанти атакували Україну безпілотниками. Більшість було збито.
Загалом ворог застосував для атаки 31 БпЛА – “шахеди” та інших типів – запущені з Орла та Міллерово (РФ).
Силами та засобами ППО збито 20 безпілотників над Харківщиною, Київщиною, Чернігівщиною та Дніпропетровщиною.
Решта 11 БпЛА локаційно втрачені (без негативних наслідків).
Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
- Вночі та вранці 25 грудня російські окупаційні війська атакували Україну дронами і ракетами. У ПС ЗСУ повідомили про збиття 113 ворожих цілей.
Росія почала будувати захисні споруди на деяких своїх військових авіабазах після масованої атаки українських безпілотників 1 червня, відомої як операція “Павутина”. Про це свідчать нещодавні супутникові знімки, які проаналізувала українська розвідувальна організація Frontelligence Insight.
Європейська комісія погодила приєднання України до режиму мобільного звʼязку Roam like at Home – так званого «роумінгового безвізу». Це означає, що українці зможуть користуватися мобільним звʼязком у країнах ЄС без додаткових доплат за роумінг. За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, запуск запланований на 1 січня 2026 року.
Головний переговірник Євросоюзу з питань торгівлі Марош Шефчович заявив, що погроза Дональда Трампа ввести 30-відсоткові мита на європейські товари з 1 серпня фактично ставить під загрозу існування трансатлантичної торгівлі. На його думку, такі тарифи зроблять її “майже неможливою”, адже йдеться про обсяги понад 4 мільярди євро на день.
Народний депутат Ярослав Железняк з посиланням на свої джерела повідомив про можливі великі кадрові перестановки в уряді, які нібито можуть відбутися вже у вівторок, 16 липня. За його словами, йдеться про так зване “велике ліжко-пересування” – іронічну назву, якою в політичних колах позначають серйозні ротації в Кабінеті Міністрів.
Нікотинові пакетики, популярність яких останніми роками стрімко зросла, дедалі частіше стають причиною отруєнь у маленьких дітей. Про це йдеться у новому дослідженні Національної дитячої лікарні в Огайо, опублікованому в журналі Pediatrics.