Протипіхотні осколкові міни: в чому їхня особливість та як з ними поводитись

Джерело: Букви

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії станом на квітень 2024 року близько 25% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами. Відтак важливо знати в чому особливість залишеної окупантами зброї, зокрема осколкових протипіхотних мін, та як із нею поводитися.

Осколкові міни, крім вибухової речовини, наповнені металевими кульками, циліндрами, голками, смужками тощо. Такі елементи ураження здатні завдати людині серйозних травм та призвести до смерті.

Протипіхотні осколкові міни є особливим типом мін, які активуються при зміні тиску на їхню поверхню. Це означає, що вони можуть вибухнути під натиском людини чи транспортного засобу.

Відтак вони розриваються, створюючи осколки, які є основною причиною поранень.

Міни цього типу встановлюють у ґрунті та на інших вертикальних поверхнях, а деякі види  – на деревах та стовпах. 

За даними ДСНС, побачивши міну, категорично заборонено:

  • чіпати міну;
  • завдавати ударів, розбирати;
  • кидати у відкритий вогонь чи воду.

Щоб поводитись з протипіхотними осколковими мінами безпечно, слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  • уникайте деокупованих території, які ще не обстежили сапери;
  • дотримуйтесь маркованих маршрутів або інструкцій з безпеки, які можуть бути надані місцевими органами чи міжнародними організаціями;
  • уникайте будь-яких спроб самостійно виявляти або видаляти міни. 

Якщо ви помітили міну, слід зателефонувати за номером 101.

Фото: ДСНС

Станом на 22:00 в суботу, 28 вересня, по всій лінії фронту від початку доби відбулося 136 бойових зіткнень. Ситуація на Покровському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. 

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з Дональдом Трампом заявив в інтерв’ю Fox News, що колишній президент підтримуватиме Україну.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська.