Пручалися та ламали клітку: волонтери евакуювали трьох собак та кота з Куп‘янська-Вузлового

Джерело: волонтерка Лала Тарапакіна/Facebook

Київський фонд “12 вартових” евакуював трьох собак та кота з селища Куп’янськ-Вузловий, що на Харківщині.

Як зазначається, волонтери приїхали до подружжя похилого віку, щоб врятувати їхніх домашніх улюбленців.

“Він та вона, 75+. Тримаються купки. Він зустрічає нас на повороті. На ґрунтовці перед поворотом до їхнього розваленого будинку паличкою виведено номер будинку величезними цифрами – 20. Щоб ми не переплутали, куди повертати, якщо він покине пост і не зустріне нас. Вона непомітно плаче, під товстими окулярами. Їх евакуюють, назавжди звідси. Вулиці нема, будинку нема, півміста нема. Лівобережна Купʼянщина, фронт тисне, переправу бомблять”, – йдеться в повідомленні.

За словами Тарапакіної, у подружжя було три собаки: “велика товстенька тумбочка, маленька товстенька тумбочка та крихітна мочалка”.

Як розповіло подружжя, яке евакуювалося до Харкова, забрати тварин вони не могли.

“Ми не впораємось. Єдине де можемо жити – однокімнатна квартира на 5-му поверсі без ліфта в Харкові, нам не дозволили тварин, а їхати треба терміново, вже, нас примусово вивозять. Діти загинули у нас, ще до війни. Нікого немає, тільки ми та вони”, – цитує слова подружжя волонтерка.

Вона розповіла, що собаки були шоковані, пручалися та заглядали діду в очі.

“Він розмовляє з ними, як з людьми: “Вибачте, вибачте мене, друзі, але так треба, обіцяйте бути слухняними та щасливими”. Друзі замовкають в клітці – треба так треба”, – говориться в дописі.

Жінка попросила забрати також і їхнього кота Чорниша.

“Чемний котик намагається рознести переноску та втекти назад, на своє ріднесеньке згарище, до своїх таких рідних людей, до їх запаху, який він вирізняє від тисячі інших: запаху, змішаного з попелом та горем, але рідного, вже 15 років рідного для нього. Але їде з нами, треба так треба. Дід сує мені папірець. Не забудьте, каже, це їхні імена, це важливо. Дід відвернувся, зігнувся за секунду дугою та плечі його здригаються, як пошматовані крила. Війна”, – розповіла Тарапакіна.

Фото: Тарапакіна

16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.

ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.

16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.

Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.