«Прямий» заявив про нову спробу влади відібрати телеканал

Джерело: “Прямий”

9 серпня на “Прямому” заявили про нову спробу силовиків арештувати телеканал і намагання передати його в управління АРМА.

Зокрема з цим повʼязують обшуки у колишнього власника телеканалу Володимира Макеєнка. Як зауважив ведучий Валерій Калниш, під час обшуків вилучили оригінал завірених нотаріусом свідчень колишнього керівника слідчої групи Державного бюро розслідувань Олега Корецького.

За даними наших джерел шукали оригінал нотаріально завірених свідчень колишнього керівника слідчої групи ДБР Олега Корецького, який у липні 2020 року підтвердив: керівники ДБР давали вказівки слідчим вжити заходів для арешту телеканалу “Прямий” як речового доказу. Внаслідок чого канал мав припинити свою діяльність. “Прямому” з власних джерел стало відомо, що сьогодні під час обшуків у Макеєнка правоохоронці знайшли документи, які фактично свідчать про цю справу, – зазначив ведучий.

На “Прямому” пояснили, що оригінали показань слідчого ДБР необхідні телеканалу, аби захищати свої інтереси в міжнародних судах.

Справу щодо телеканалу “Прямий” відкрили за наклепом Андрія Портнова – проросійського діяча і соратника Януковича. За словами адвоката телеканалу Євгена Солодка, у червні 2023 року Шевченківський районний суд Києва зобовʼязав ДБР закрити провадження стосовно “Прямого” або ж передати справу до суду.

Солодко додав, що з 2019 року слідчі не знайшли доказів порушення закону. Однак ДБР ігнорує ухвалу суду, натомість, реєструє нове провадження проти Макеєнка.

Адвокат також зауважив, що може бути ухвала про передачу каналу в управління АРМА.

Своєю чергою, генпродюсерка телеканалу Світлана Орловська теж припускає, що майно підприємства вкотре планують арештувати як речовий доказ і передати в АРМА, яку очолила Олена Дума.

У конкурсі на посаду нового керівника Агентства з розшуку та менеджменту активів України (АРМА) перемогла Олена Дума. І я нагадаю, що був величезний скандал, тому що Transparency International закликала Кабмін не голосувати за призначення цієї кандидатури, – зауважила Орловська.

Також вона наголосила, що тиск на медіа несумісний із європейською інтеграцією України. Тож закликала правоохоронців не брати участь у незаконних діях, за які потім доведеться нести відповідальність.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.

В Британії жінка, яка стверджувала, що її зґвалтував терапевт, отримала понад 200 000 фунтів стерлінгів відшкодування.

71-річна жителька Коломийщини перерахувала понад мільйон гривень “лікарю з Англії”, який вдавав, що закохався у неї.