Прибутку від угоди про копалини може не бути ще понад 10 років – Reuters
Джерело: Reuters
Фінансова віддача від угоди між Україною і США з видобутку корисних копалин, ймовірно, стане можливою через десять або більше років.
За словами консультантів з гірничодобувної галузі консалтингової компанії Benchmark Minerals Intelligence, розробка стратегічно важливих корисних копалин у країнах з розвиненим гірничодобувним сектором, таких як Канада і Австралія, займає від 10 до 20 років.
Більшість родовищ в Україні достатньо не досліджені. Крім того, енергетика і транспорт мають значні проблеми через повномасштабне російське вторгнення, а майбутня безпека не гарантована.
Як розповіли в агенції, до повномасштабного вторгнення Україна не поспішала з видачею нових ліцензій на видобуток природних ресурсів. За даними Державної служби геології та надр України, з 2012 по 2020 рік було видано близько 20 ліцензій на видобуток нафти й газу, 1 – на графіт, 1 – на золото, 2 – на марганець і 1 – на мідь. Загалом в Україні 3482 чинні ліцензії.
Сім з 24 потенційних гірничодобувних проєктів, визначених Benchmark, стосуються територій, які окуповані Росією. Мова йде про видобуток літію, графіту, рідкоземельних мінералів, нікелю й марганцю.
- США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.
Президент США Дональд Трамп підписав указ, який має на меті скоротити фінансування американських суспільних мовників – радіо NPR і телеканалу PBS.
В американському місті Алворд, Техас, в аварію потрапила вантажівка, що перевозила вісім мільйонів десятицентових монет для Монетного двору США.
У ніч на 4 травня російські війська здійснили дронову атаку на Черкаси, внаслідок чого у місті зайнялося п’ять пожеж, постраждала одна людина.
Триває 1166-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 956 тисяч осіб.
Одне із суден організації Коаліція Флотилія свободи, яке повинно було доправити вантаж гуманітарної допомоги до сектору Гази та активістів, зокрема Грету Тунберг, у районі узбережжя острова Мальта в ніч на 2 травня зазнало атаки дронів.