Принц Гаррі здійснив неоголошений візит до України — The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

У центрі безплатно забезпечують протезами, проводять реконструктивні операції та забезпечують психологічну допомогу постраждалим від війни.

Під час візиту принц Гаррі особисто поспілкувався з постраждалими від війни людьми та зробив спільне фото з групою оборонців з ампутаціями у реабілітаційному центрі. Герцог також зустрівся з міністеркою у справах ветеранів України Наталією Калмиковою.

Джерело: The Telegraph

Принц Гаррі — другий представник британської королівської родини, котрий відвідав Україну з початку повномасштабного вторгнення. У 2023 році Київ відвідала герцогиня Единбурзька Софі. Тоді як минулого місяця принц Вільям зустрічався з українськими переселенцями в Естонії.

Британське МЗС включило Львів до списку українських міст, котрих радять уникати під час поїздок, якщо вони не є життєво необхідними.

Нагадаємо, у 2022 році герцог і герцогиня Сассекські виступили із заявою на підтримку України, засудивши війну: “Принц Гаррі і Меган, герцог і герцогиня Сассекські, а також вся команда Archewell підтримують народ України проти цього порушення міжнародного та гуманітарного права і закликають міжнародну спільноту зробити те саме”, — мовилося у заяві.

Візит до України відбувся після того, як Гаррі провів два дні у Лондоні, борючись за право на повноцінну державну охорону. Його адвокат заявив у суді, що “життю герцога загрожує небезпека”, якщо рішення позбавити його захисту не скасують.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.