Приватним фірмам дозволять розміновувати українські території

Джерело: PolskieRadio

Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що український уряд готує перший тендер на розмінування країни. Влада планує залучити приватні компанії до процесу.

Заміновані території мають розділити на кілька сегментів: критична інфраструктура, житлові масиви, сільськогосподарські угіддя, ліси та акваторії. За словами Свириденко, майже усі території, окрім критичної інфраструктури, зможуть розміновувати приватні компанії.

Наразі мінами забруднено одну шосту всієї української території.

За підрахунками аналітичного центру GLOBSEC, один сапер може розмінувати від 15 до 25 квадратних метрів території на день, залежно від рельєфу та щільності мін. Тож, якщо залучити 500 команд, для повного розмінування знадобилося б 757 років.

Нагадаємо, станом на зараз Україна є найбільш замінованою країною у світі. На розмінування знадобляться десятки років та мільярди доларів.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.