Привласнили 3,5 млн грн виплат неіснуючим солдатам: засудили кадровика військової частини
Джерело: Офіс Генерального прокурора
На Дніпропетровщині засудили начальника підрозділу військової частини, який разом зі спільником заволодів 3,5 мон гривень, призначеними для “бойових” виплат неіснуючим військовослужбовцям.
На основі публічного обвинувачення начальника підрозділу персоналу штабу військової частини визнано винним у заволодінні майном в особливо великих розмірах (частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України) та засуджено терміном на 7 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, йому заборонено обіймати певні посади й займатися певною діяльністю протягом 2 років.
У суді прокурори підтвердили, що засуджений, разом зі своїм підлеглим, використовуючи особисті дані декількох громадян, фіктивно зарахували їх до списку військовослужбовців та внесли їх до документів для отримання грошових виплат за нібито участь у бойових діях.
Кошти перераховували на підконтрольні їм банківські рахунки, після чого розподілялися між обвинуваченими.
Щодо спільника відкрито окреме кримінальне провадження, і розслідування щодо нього триває.
- В Одесі про підозру повідомили посадовцю міської ради, який привласнив 2 мільйони гривень бюджетних коштів при закупівлі медичних генераторів кисню для потреб Одеської міської лікарні №8 у лікуванні COVID-19.
- Співробітники СБУ затримали посадовця, який вкрав бюджетні кошти, що були виділені на будівництво спорткомплексу для Збройних сил України.
- 22 серпня Національна поліція України у межах комплексного відпрацювання проводить понад 200 обшуків у територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки, військово-лікарських та медико-соціальних експертних комісіях.
- Правоохоронці викрили начальника Миргородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на одержанні неправомірної вигоди.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.