Призначений міністр оборони Великої Британії продовжить підтримку України проти «варварського вторгнення Путіна»

Джерело: Reuters

31 серпня колишній міністр енергетики Грант Шеппс змінив Бена Воллеса на посаді міністра оборони Великої Британії, несподіваний крок, який підтвердив підтримку Лондоном України, водночас викликавши сумніви стосовно відсутності досвіду військової служби.

Підтримуючи свою команду перед національними виборами, які очікуються наступного року, і після того, як Воллес подав у відставку, прем’єр-міністр Сунак, ймовірно, застосує талант Шеппса до медіа-комунікації, щоб посилити перевагу в опитуваннях громадської думки.

Я з нетерпінням очікую на роботу з відважними чоловіками та жінками наших Збройних сил, які захищають безпеку нашої країни. І продовжую підтримку Великою Британією України в її боротьбі проти варварського вторгнення Путіна, — прокоментував Шеппс своє призначення.

Велика Британія, головний постачальник озброєння для України, намагається збільшити виробництво зброї, зокрема артилерійських снарядів, щоб допомогти Києву відкинути російські війська та поповнити свої власні запаси.

Декілька законодавців правлячої Консервативної партії висловили здивування стосовно призначення Шеппса, поставивши під сумнів його досвід у військовій справі.

Шеппс відвідав Київ на початку цього місяця, оголосивши про гарантії експортного фінансування.

Міністр оборони України Олексій Резніков висловив вдячність Воллесу за його “енергійність та відданість”.

Його авторитет надихнув інші країни приєднатися до допомоги Україні, — наголосив Резніков.

Сунак також похвалив Воллеса, зауваживши, що розуміє його рішення піти у відставку після восьми років роботи міністром.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що професора, котрий неетично висловився стосовно українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Омбудсман вже підготував відповідні листи.

Державний департамент США рекомендував американським громадянам, котрі перебувають у Білорусі, “негайно виїхати” з країни, а тим, хто збирався відвідати республіку, відмовитися від поїздки.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.