Україна стала «бойовою лабораторією» для західних партнерів – Воллес

Джерело: Sky News

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес вважає, що Україна стала “бойовою лабораторією” як для української армії, так і для її західних союзників.

За словами очільника відомства, українцям та їхнім західним союзникам доводиться постійно експериментувати з новою зброєю та технологіями у боротьбі з російською окупаційною армією.

Як наголосив Воллес, “жага виживання” змусила українців відмовитися від норм і правил мирного часу, що дозволило випробувати нову зброю і модифікації, запропоновані союзниками. Водночас, як вважає глава Міноборони, це вигідно і самим союзникам України.

“Їм довелося ризикувати і експериментувати з речами, про які вони не були впевнені, працюють вони чи ні, і вони стали бойовою лабораторією для своїх власних сил. Це вказало нам шлях. Я шкодую про обставини, за яких це мало статися, однак це дало зрозуміти, як потрібно діяти в 21 столітті на новому полі битви”, – пояснив Воллес.

Говорячи про таку експериментальну зброю, яка була в терміновому порядку розроблена і передана на фронт російсько-української війни, видання наводить до прикладу ракетну пускову установку Wolfram.

Як зазначається, на початку російського повномасштабного вторгнення в Україну у британських зброярів виникло питання, чи вдасться адаптувати протитанкову ракету Brimstone під українські реалії. Ці ракети призначені для запуску з британських літаків і безпілотників, про передачу Україні яких навіть не було мови. Тому для цих ракет було вирішено розробити пускову установку на основі звичайного автомобіля в кузові пікап, яких можна багато помітити на фронті в Україні.

“За одні вихідні за допомогою автомобіля Toyota, переносного електрогенератора, позиченого ноутбука і декількох хитрих комп’ютерних кодів вони розробили концепцію. Протягом декількох тижнів ракета опинилася на полі бою в Україні”, – підкреслили співрозмовники видання.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.

Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.