Путін більше не може розраховувати на своїх друзів в Італії – Politico

Джерело: Politico

Коли прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні увійде в Овальний кабінет 27 липня, її трансформація буде завершена. Для президента США Джо Байдена та прихильників України на Заході забезпечення довгострокової відданості Мелоні військовим зусиллям є життєво важливим: Італія візьме на себе лідерство у G7 наступного року, у час, який, імовірно, буде критичним у війні.

У виданні наголошують, що нині “зникла огидна карикатура на екстремістського монстра, який симпатизує Москві, чия партія походить від фашистів, натомість на її місце став прагматичний консерватор, готовий вести справи з вдячним міжнародним мейнстрімом”.

Одначе, зауважується, що спочатку ознаки були неприємними. Перед тим, як Мелону обрали у вересні минулого року, вона стривожила почадовців у західних столицях своїм відвертим переконанням ультраправого популізму, пообіцявши гальмувати імміграцію, протистояти керівництву Європейського Союзу в Брюсселі та навіть виступала проти санкцій стосовно РФ через Україну.

Проте, через 10 місяців після того, як Мелоні прийшла до влади, ситуація кардинально змінилася. 27 липня у Білому домі її чекає прийом на вищому рівні, а Байден привітає так само щиро, як і будь-якого іншого союзника G7. Хоча демократ і ультраправий популіст майже нічого не поділяють у своїх політичних поглядах, їхнє рукостискання, ймовірно, буде “взаємним полегшенням”.

Міністр закордонних справ Мелоні Антоніо Таяні, лідер правоцентристської партії Forza Italia, зауважив Politico, що повномасштабна війна РФ проти України зміцнила відносини Італії зі США. За його словами, “трьома полярними зорями” уряду Мелоні тепер є ЄС, ООН і НАТО.

Італія є частиною західного альянсу і хоче бути головною дійовою особою та, зокрема, у союзі зі США, — пояснив Таяні. — З моменту кризи в Україні наші відносини з питань безпеки та спільної політики з США зміцнюються.

Будучи лідером правої партії “Брати Італії”, вона підтримувала політику Путіна, перебуваючи в опозиції та привітавши його після переобрання.

Після вторгнення Москви в Крим у 2014 році Мелоні неодноразово виступала проти санкцій щодо РФ, посилаючись на необхідність захисту італійського експорту. Під час пандемії вона схвалила російську вакцину “Супутник”. У телеінтерв’ю перед повномасштабним вторгненням акцентувала, наскільки важливо залишатися в хороших стосунках з Путіним, і звинуватила Байдена у “використанні зовнішньої політики, щоб приховати проблеми, які він має вдома”.

Якщо для західних лідерів Мелоні здавалася проблемою, то її партнери по коаліції були ще гіршою перспективою. Маттео Сальвіні, лідер правого крила Ліги, який колись одягав футболку з зображенням Путіна в Європейському парламенті, намагався організувати “мирну місію” до Москви з авіарейсами, оплаченими російським посольством. А партнер Мелоні по коаліції Сільвіо Берлусконі, який очолював правоцентристську партію Forza Italia до своєї смерті, звинувачував Україну у війні та товаришував з Володимиром Путіним, продовжуючи обмінюватися подарунками з російським лідером навіть після вторгнення.

Одначе, Мелоні здивувала офіційних осіб США на саміті G7 у Хіросімі в травні тим, наскільки вона, здавалося, прагнула побудувати міцні відносини з Байденом. Байден також був приємно здивований лідерством Мелоні у військових діях.

Її візит до Києва в лютому став явним знаком підтримки України і моментом, коли “вона переконала ширшу міжнародну спільноту, що керує коаліцією і що союзники повинні дотримуватися її політичної лінії”.

Мелоні продовжує підтримувати Україну військовою допомогою.

Українці захищають свободу та демократію, на яких ґрунтується наша цивілізація, — заявила вона в Сенаті Італії в березні.

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 постраждалих. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.