Путін готовий до обговорення з Трампом угоди про припинення вогню – Reuters

Джерело: Reuters

Володимир Путін відкритий для обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але виключає будь-які серйозні територіальні поступки та наполягає на тому, щоб Київ відмовився від прагнення вступити до НАТО, повідомили Reuters п’ять джерел, обізнані з ситуацією.

У першому детальному звіті про те, що президент Путін прийме угоду, укладену за посередництва Трампа, п’ятеро нинішніх і колишніх російських посадовців заявили, що Кремль може загалом погодитися заморозити війну вздовж лінії фронту.

За словами трьох осіб, які побажали залишитися анонімними, може бути місце для переговорів щодо точного поділу чотирьох східних областей Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської.

Росія також може бути відкритою для виходу з відносно невеликих частин території, які вона захопила в Харківській та Миколаївській областях, на півночі та півдні України, заявили двоє посадовців.

Якщо припинення вогню не буде досягнуто, за словами двох джерел, Росія продовжить воювати.

Хоча Росія проти приєднання України до НАТО, проте відкрита для обговорення гарантій безпеки для Києва, за словами п’яти нинішніх і колишніх посадовців.

Інші українські поступки, яких Кремль може домагатися, включають погодження Києва обмежити чисельність своїх збройних сил і зобов’язання не обмежувати використання російської мови, повідомляють джерела.

The Economist опублікувало статтю, в якій зазначено, що 2025 рік “може стати роком, коли бойові дії в основному завершаться”.

З вечора 19 листопада війська РФ почали атакувати Україну безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей вдалось збити.

Студія Warner Bros. оприлюднила перший офіційний трейлер кіноадаптації популярної гри Minecraft. Відео зʼявилося на офіційному YouTube-каналі Warner Bros. Pictures, демонструючи ключових персонажів та основні сюжетні моменти майбутньої стрічки.

Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро назвав нову доктрину Путіна щодо ядерної зброї “просто риторикою”. 

20 листопада у Верховній Раді проголосували за проєкт закону, який дозволяє звільнятись з ЗСУ тим, чиї неповнорідні родичі загинули або зникли безвісти на війні.