Путін хоче досягти економічних і дипломатичних поступок від США – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
В ISW вважають, що Кремль прагне отримати від США економічні і дипломатичні поступки, які б не стосувались війни проти України.
Фахівці зреагували на статтю російського видання Meduza, яке з посиланням на джерела повідомило, що Росія обирала делегацію на перемовини з США у Саудівській Аравії лише після того, коли стало відомо, хто увійде до складу американської делегації.
Мовляв, таким чином Кремль хотів підібрати осіб, які були на рівні щодо кожного представника Штатів.
Щодо участі у російській делегації Кирила Дмітрієва – гендиректора Російського фонду прямих інвестицій – то, стверджує джерело, це було відповіддю Кремля на вимогу США, які хотіли, аби в перемовинах взяла участь особа, яка “зрозуміє” Штати.
Інше джерело Meduza повідомило, що у випадку, якщо до перемовин доєднається Україна, до російської делегації можуть включити Володимира Мединського – помічника Путіна, який був учасником українсько-російських перемовин у Стамбулі навесні 2022 року. Мовляв, поки у перемовинах лише США та РФ, Мединський там не потрібний.
Також 19 лютого видання The Moscow Times з посиланням на дипломатичне джерело повідомило, що Кремль прагне відновити доступ до заморожених резервів Центрального банку Росії в США на суму приблизно 6 мільярдів доларів. Це питання нібито обговорювали в Ер-Ріяді.
За повідомленням джерела, делегація РФ у Саудівській Аравії наполягала на тому, щоб США погодилися на взаємне відновлення роботи дипустанов і повернули дипломатичну власність Росії у Штатах.
Держсекретар США Марко Рубіо після перемовин заявив, що Сполучені Штати та Росія погодилися відновити “функціональність (своїх) відповідних місій у Вашингтоні та Москві”.
Зважаючи на такі дані, в ISW вважають, що мета Росії – отримати від Сполучених Штатів дипломатичні і економічні поступки не пов’язані з війною в Україні, “можливо, в обмін на поступки України та Заходу, пов’язані з війною”.
“Прийняття Сполученими Штатами цих економічних і дипломатичних умов — без вимоги будь-яких поступок Росії щодо України натомість — позбавило б Сполучених Штатів впливу, щоб досягти проголошеної мети президента США Дональда Трампа – міцний мир, який принесе користь Сполученим Штатам і Україні”.
- Судячи з гучної російської пропаганди, президент РФ Володимир Путін ніколи не був ближчим до перемоги у війні проти України. Європейці впадають у відчай, оскільки колишній президент США Дональд Трамп підриває післявоєнний трансатлантичний альянс і безпідставно звинувачує Україну у розв’язанні війни. “Вам не слід було її починати”, — заявив він 18 лютого під час виступу в Мар-а-Лаго (Флорида, США).
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
АТ “Укрзалізниця” поінформувала про розширення переліку поїздів із жіночими купе на трьох напрямках.
Американський мільярдер та засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск офіційно подав документи на створення нової політичної сили “America Party”. Він оголосив про це 5 липня через платформу X, зазначивши, що партію створено для “повернення свободи” американцям.
6 липня міський голова Києва Віталій Кличко спростував раніше поширену у ЗМІ інформацію про вибух на ТЕЦ-6. Мер пояснив, що вибухнула цистерна поблизу.
У російському порту Усть-Луга, що в Ленінградській області, стався витік аміаку з танкера Eco Wizard. Як повідомило російське відомство, під час завантаження стався “інцидент”, внаслідок якого 23 членів екіпажу евакуювали. За офіційними даними, постраждалих немає, а витік назвали “незначним”. Попри це, відбулося термінове засідання під головуванням міністра транспорту РФ Романа Старовойта.