Путін хоче досягти економічних і дипломатичних поступок від США – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

В ISW вважають, що Кремль прагне отримати від США економічні і дипломатичні поступки, які б не стосувались війни проти України.

Фахівці зреагували на статтю російського видання Meduza, яке з посиланням на джерела повідомило, що Росія обирала делегацію на перемовини з США у Саудівській Аравії лише після того, коли стало відомо, хто увійде до складу американської делегації.

Мовляв, таким чином Кремль хотів підібрати осіб, які були на рівні щодо кожного представника Штатів.

Щодо участі у російській делегації Кирила Дмітрієва – гендиректора Російського фонду прямих інвестицій – то, стверджує джерело, це було відповіддю Кремля на вимогу США, які хотіли, аби в перемовинах взяла участь особа, яка “зрозуміє” Штати.

Інше джерело Meduza повідомило, що у випадку, якщо до перемовин доєднається Україна, до російської делегації можуть включити Володимира Мединського – помічника Путіна, який був учасником українсько-російських перемовин у Стамбулі навесні 2022 року. Мовляв, поки у перемовинах лише США та РФ, Мединський там не потрібний.

Також 19 лютого видання The Moscow Times з посиланням на дипломатичне джерело повідомило, що Кремль прагне відновити доступ до заморожених резервів Центрального банку Росії в США на суму приблизно 6 мільярдів доларів. Це питання нібито обговорювали в Ер-Ріяді.

За повідомленням джерела, делегація РФ у Саудівській Аравії наполягала на тому, щоб США погодилися на взаємне відновлення роботи дипустанов і повернули дипломатичну власність Росії у Штатах.

Держсекретар США Марко Рубіо після перемовин заявив, що Сполучені Штати та Росія погодилися відновити “функціональність (своїх) відповідних місій у Вашингтоні та Москві”.

Зважаючи на такі дані, в ISW вважають, що мета Росії – отримати від Сполучених Штатів дипломатичні і економічні поступки не пов’язані з війною в Україні, “можливо, в обмін на поступки України та Заходу, пов’язані з війною”.

“Прийняття Сполученими Штатами цих економічних і дипломатичних умов — без вимоги будь-яких поступок Росії щодо України натомість — позбавило б Сполучених Штатів впливу, щоб досягти проголошеної мети президента США Дональда Трампа – міцний мир, який принесе користь Сполученим Штатам і Україні”.

У соцмережах набула популярності публікація Андрія Слюсарчука, відомого як “Доктор Пі”. Станом на 16:00 21 лютого пост поширили 6,6 тис. користувачів.

Представники російської влади заговорили про можливості повернення західних компаній в країну.

Хоча лютий вже добігає кінця, зима вирішила не здаватися без бою. Ці вихідні принесуть справжній морозний удар: температура вночі місцями впаде до -17 °C, а вдень залишатиметься нижче нуля навіть на півдні. Опадів майже не буде, але східні області можуть отримати невеликий сніжний бонус у неділю.

Щороку 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.

Фінський депутат Європарламенту від групи ЄНП, член комітету із закордонних справ Європарламенту та координатор ЄНП з питань EUDS Міка Аалтола повідомив, що президент США Дональд Трамп дав Європі три тижні , щоб підписати капітуляцію України.