Путін хоче досягти економічних і дипломатичних поступок від США – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
В ISW вважають, що Кремль прагне отримати від США економічні і дипломатичні поступки, які б не стосувались війни проти України.
Фахівці зреагували на статтю російського видання Meduza, яке з посиланням на джерела повідомило, що Росія обирала делегацію на перемовини з США у Саудівській Аравії лише після того, коли стало відомо, хто увійде до складу американської делегації.
Мовляв, таким чином Кремль хотів підібрати осіб, які були на рівні щодо кожного представника Штатів.
Щодо участі у російській делегації Кирила Дмітрієва – гендиректора Російського фонду прямих інвестицій – то, стверджує джерело, це було відповіддю Кремля на вимогу США, які хотіли, аби в перемовинах взяла участь особа, яка “зрозуміє” Штати.
Інше джерело Meduza повідомило, що у випадку, якщо до перемовин доєднається Україна, до російської делегації можуть включити Володимира Мединського – помічника Путіна, який був учасником українсько-російських перемовин у Стамбулі навесні 2022 року. Мовляв, поки у перемовинах лише США та РФ, Мединський там не потрібний.
Також 19 лютого видання The Moscow Times з посиланням на дипломатичне джерело повідомило, що Кремль прагне відновити доступ до заморожених резервів Центрального банку Росії в США на суму приблизно 6 мільярдів доларів. Це питання нібито обговорювали в Ер-Ріяді.
За повідомленням джерела, делегація РФ у Саудівській Аравії наполягала на тому, щоб США погодилися на взаємне відновлення роботи дипустанов і повернули дипломатичну власність Росії у Штатах.
Держсекретар США Марко Рубіо після перемовин заявив, що Сполучені Штати та Росія погодилися відновити “функціональність (своїх) відповідних місій у Вашингтоні та Москві”.
Зважаючи на такі дані, в ISW вважають, що мета Росії – отримати від Сполучених Штатів дипломатичні і економічні поступки не пов’язані з війною в Україні, “можливо, в обмін на поступки України та Заходу, пов’язані з війною”.
“Прийняття Сполученими Штатами цих економічних і дипломатичних умов — без вимоги будь-яких поступок Росії щодо України натомість — позбавило б Сполучених Штатів впливу, щоб досягти проголошеної мети президента США Дональда Трампа – міцний мир, який принесе користь Сполученим Штатам і Україні”.
- Судячи з гучної російської пропаганди, президент РФ Володимир Путін ніколи не був ближчим до перемоги у війні проти України. Європейці впадають у відчай, оскільки колишній президент США Дональд Трамп підриває післявоєнний трансатлантичний альянс і безпідставно звинувачує Україну у розв’язанні війни. “Вам не слід було її починати”, — заявив він 18 лютого під час виступу в Мар-а-Лаго (Флорида, США).
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.