Путін може кинути до 40 тисяч солдатів на Харків — Bild
Джерело: Bild
Джерело в українській армії повідомило, що росіяни можуть готувати наступ на Харків із застосуванням від 20 000 до 40 000 осіб особового складу.
Також один з українських військових на умовах анонімності зазначив, що вважає найбільш ймовірним сценарієм російського наступу саме атаку на Харків.
Тоді нам доведеться вирішити, чи хочемо ми захищати північ або схід. І те, й інше одночасно робити неможливо, – пояснив він.
Втім, американський Інститут вивчення війни у нещодавньому аналізі зазначав, що “добре оснащені українські сили, ймовірно, зможуть запобігти наступу Росії”.
За два роки росіяни зрозуміли, як ефективно використовувати свої сили для наступальних операцій. Зараз на фронт часто скидають безліч бомб. Не як раніше – лише у кілька невеликих ангарів, а в кожну будівлю, яку ми тримаємо, – прокоментував ситуацію для BILD український офіцер.
За його словами, ЗСУ “не можуть нічого зробити” без боєприпасів та ракет для систем ППО.
Нині українські військові зводять кілометри протитанкових загороджень – не лише на півдні країни, а й на кордоні з Білгородською, Курською та Брянською областями РФ.
Зауважимо, аналітики ISW вважають, що війська РФ не мають достатньо сил, аби захопити Харків. Водночас ворог цілеспрямовано знищує місто та проводить інформаційні операції, аби посіяти паніку.
- Міський голова Харкова Ігор Терехов попереджає, що Харків може повторити долю Алеппо, якщо американські політики не проголосують за нову військову допомогу. Ця допомога необхідна Україні для отримання протиповітряної оборони, що важливо для запобігання можливим російським атакам.
- Надвечір 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Ворог скерував на місто авіаційні бомби.
- Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.