Путін може вдатися до застосування ядерної зброї на тлі програшу у війні – глава РНБО

Джерело: Олександр Литвиненко в інтерв’ю The Times

Секретар РНБО Олександр Литвиненко попередив, що лідер РФ Володимир Путін може застосувати тактичну ядерну зброю коли Росія постане перед “катастрофічною поразкою”, дезертирством і протестами у Москві.

Путін може застосувати тактичну ядерну зброю, якщо РФ почне програвати в Україні, — зазначив Литвиненко.

Так глава РНБО прокоментував ймовірність застосування російським президентом “червоної кнопки”.

За словами Литвиненка, не можна нічого виключати за обставин, коли Росія перебуватиме “на межі катастрофічної поразки”.

Водночас застосування “ядерки” все ж не гарантоване, оскільки, Кремль може спробувати переконати власне населення у перемозі, попри очевидну поразку.

Зауважимо, 11 червня, у міністерстві оборони Росії повідомили, що російські та білоруські війська розпочали другий етап тактичних ядерних навчань на території Росії. Вже 12 червня, Росія заявила, що солдати та моряки з її північного Ленінградського військового округу, що межує з членами НАТО Норвегією, Фінляндією, Польщею, Естонією, Латвією та Литвою, брали участь у навчаннях з розгортання тактичної ядерної зброї.

Окрім того, з початку повномасштабного вторгнення в Україну, глава Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що Москва “залишає за собою право використовувати ядерну зброю”.

Після чого Генеральний секретар НАТО  Єнс Столтенберг повідомив, що у Північноатлантичному альянсі обговорюють приведення ядерної зброї країн блоку у стан бойової готовності на тлі загрози з боку Росії та Китаю.

Столтенберг наполягає на тому, що блок зобов’язаний показати світові свій ядерний арсенал через провокативні дії Росії. Він також попередив про загрозу з боку Китаю.

Своєю чергою, Кремль назвав “ескалацією напруженості” повідомлення генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що військовий альянс веде переговори про приведення ядерної зброї країн блоку у стан бойової готовності.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.