Путін наказав Росії збільшити чисельність армії на 180 тисяч

Джерело: CNN

Президент Росії Володимир Путін наказав збільшити чисельність армії на 180 тисяч. Це вже втретє від початку повномасштабного вторгнення він віддає подібні накази.

Відповідно до указу, загальна чисельність російського військового персоналу досягне майже 2,4 мільйона, включаючи 1,5 мільйона військовослужбовців. Зазначається, що новий штатний розклад набуде чинності в грудні.

У серпні 2022 року Путін наказав збільшити чисельність військових на 137 тис. осіб до початку нового року, що призвело до того, що чисельність військових сягнула понад 2 млн осіб, у тому числі 1,15 млн військовослужбовців.

Наступного місяця після успішного наступу України Путін наказав негайно “частково мобілізувати” російських громадян. Мобілізацію було зупинено в листопаді 2023 року після того, як офіційні особи заявили, що ціль із набору 300 000 осіб досягнуто.

Потім у грудні Путін наказав ще раз офіційно збільшити чисельність військових на 170 000 осіб, довівши загальну кількість до 1,32 мільйона.

Нагадаємо, що за даними Генштабу втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 635 тисяч осіб.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.