Путін навряд чи відкине свої плани щодо України у разі припинення вогню – ISW

Джерело: ISW

За оцінками аналітиків, навіть у разі припинення вогню в Україні президент Росії Володимир Путін навряд чи відмовиться від своїх намірів щодо України.

Радник президента США з національної безпеки Майк Волтц заявив, що Україна отримає невизначені гарантії безпеки в обмін на невизначені територіальні поступки.

Він також додав, що Сполучені Штати розглядають “реальність ситуації на місцях” у дипломатичних переговорах, обговорюючи припинення війни в Україні.

“Неясно, що саме Волтц мав на увазі під “реальністю ситуації на місцях”. Російські офіційні особи часто використовували наратив про те, що будь-які переговори повинні враховувати “реалії на місцях”, посилаючись на нинішню лінію фронту в Україні та свої заяви про неминучість подальших перемог Росії на полі бою”.

Водночас визнання Волтцом того, що Україна отримає невизначені гарантії безпеки, є головним аспектом досягнення заявленої мети президента США Дональда Трампа щодо забезпечення тривалого миру в Україні, але припинення бойових дій на незахищених лініях обмежило б ефективність гарантій безпеки.

Як пояснили експерти, нинішня лінія фронту не забезпечує стратегічної глибини, необхідної Україні для надійного захисту від поновлення російської агресії.

“Російські війська знаходяться на протилежному березі Дніпра від Херсона, приблизно за 25 кілометрів від Запоріжжя і за 30 кілометрів від Харкова. Війська РФ на Дніпрі могли б використати перемир’я для підготовки до надзвичайно складного завдання безперешкодного форсування річки, що значно підвищило б ймовірність успіху в цій операції. Зупинка добре підготовленого великого механізованого наступу на морозі – надзвичайно рідкісне явище на війні, а це означає, що відновлення російського наступу, швидше за все, майже миттєво загрожуватиме і Харкову, і Запоріжжю, і ключовим містам донецького “поясу фортець”, – йдеться у звіті.

Згідно з повідомленням, президент Росії Володимир Путін вимагає від України віддати всю територію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, включно з тими районами, які ще не окуповані російськими військами, і підтвердили ці вимоги протягом останніх тижнів.

“Постійні заяви Кремля з вимогою до України поступитися неокупованими українськими територіями свідчать про те, що Кремль і Путін залишаються відданими цим територіальним цілям, незважаючи на переговори, що тривають”, – мовиться в огляді.

Також Путін неодноразово закликав Україну назавжди відмовитися від цілей вступу до НАТО або будь-якого блоку безпеки і відхилити майбутні пропозиції іноземної військової допомоги.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.