Путін назвав «Талібан» союзником Росії в боротьбі з тероризмом

Джерело: Интерфакс

Російський диктатор Володимир Путін на саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) в Астані заявив, що “Талібан” (включений до списку терористичних організацій у Росії) є союзником країни в боротьбі з тероризмом.

“Таліби, рух “Талібан” узяв на себе певні зобов’язання. І в цілому, як і раніше, є питання, які вимагають постійної уваги й усередині країни, і міжнародної спільноти. Але в цілому ми повинні виходити з того, що рух “Талібан” контролює владу в країні. І в цьому сенсі таліби, безумовно, для нас є союзниками боротьби з тероризмом”, – сказав російський диктатор.

Путін також додав, що “Талібан” зацікавлений у тому, щоб в Афганістані “все було стабільним, спокійним і підпорядкованим певним правилам”.

  • Ув’язнену афганську активістку кілька талібів зґвалтували у тюрмі та зняли це на відео. Згодом вони пригрозили жінці розповсюдженням цього запису.
  • “Талібан” виключив будь-які обговорення “внутрішніх проблем” Афганістану (в тому числі прав жінок) з міжнародними посланцями на вирішальній зустрічі в Досі, Катар, організованій Організацією Об’єднаних Націй.
  • Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що у РФ є “важливі питання” для обговорення з лідерами ісламістського руху “Талібан” і “опрацьовує питання” зняття з радикального руху статусу терористичної організації.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.