Путін погодився на пропозицію Трампа стати посередником у ядерних перемовинах з Іраном

Джерело: Bloomberg

За повідомленням ЗМІ, президент США Дональд Трамп попросив російського президента Володимира Путіна виступити посередником у ядерних перемовинах з Іраном. Очільник Кремля прийняв пропозицію.

За повідомленням джерел, Трамп запропонував це Путіну під час телефонної розмови у лютому, а згодом це питання обговорили російська та американська делегації на зустрічі у Саудівській Аравії.

Речник Кремля Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання Bloomberg, заявив, що “Росія вважає, що Сполучені Штати та Іран повинні розв’язувати всі проблеми шляхом переговорів” і що Москва “готова зробити для цього все, що в її силах”.

Речник МЗС Ірану, коли його запитали, чи запропонувала Росія виступити посередником між Тегераном і Вашингтоном, сказав, що для країн “природно” пропонувати свою допомогу.

“Зважаючи на важливість цих питань, цілком можливо, що багато сторін продемонструють добру волю та готовність допомогти з різними проблемами. З цього погляду природно, що країни пропонуватимуть допомогу, якщо вона буде потрібна”, — сказав речник Есмаїл Багаї під час телевізійної пресконференції на початку тижня у Тегерані.

Високопосадовці США та Росії, включаючи держсекретаря Марко Рубіо та міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, обговорили зацікавленість Вашингтона в допомозі Москви в іранських питаннях під час зустрічі 18 лютого в Ер-Ріяді, зауважили джерела.

Згодом Лавров поділився деталями зустрічі США зі своїм іранським колегою Аббасом Арагчі, коли вони зустрілися в Тегерані, сказав Арагчі на телевізійній пресконференції після зустрічі.

Росія та Іран, будучи двома країнами, які перебувають під жорсткими санкціями з боку США, поглибили співпрацю у сфері торгівлі та енергетики, а також у сфері безпеки, включаючи використання Росією великої кількості іранських безпілотників у війні проти України.

Але незрозуміло, наскільки сприйнятливим буде Тегеран до будь-якої участі США через Росію. Багато прихильників жорсткої лінії, які домінують у потужних інституціях Ірану, таких як КВІР і судова система, публічно виступили проти взаємодії з Вашингтоном.

Минулого місяця верховний лідер аятолла Алі Хаменеї заявив, що Трампу не можна довіряти — оскільки він вийшов із ядерної угоди епохи Обами під час свого першого терміну — і що Іран не буде змушений вступати в переговори.

Президент Ірану Масуд Пезешкіан, реформіст, який підтримує відновлення ядерної угоди, заявив минулого тижня, що він відкине свою особисту віру в необхідність участі США та підтримає опозицію Хаменеї до переговорів, поки Вашингтон продовжує санкції проти економіки Ірану.

Вікторія Кравченко, матір 12-річного хлопчика з аутизмом, розповіла, що дитяча письменниця Леся Вороніна назвала її сина “істотою, яка привертає до себе увагу” під час презентації книжок у Києві.

25 квітня Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії та Північній Ірландії, колишній Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний виступив на Форумі оборонних технологій Україна – Велика Британія, організованому Королівським інститутом об’єднаних служб (RUSI).

OpenAI був би зацікавлений у покупці браузера Google Chrome, якщо федеральний суд вирішить його відокремити.

TikTok запускає виборчий центр для боротьби з дезінформацією напередодні повторних президентських виборів у Румунії.

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.