Путін погрожує ядерним ударом, щоб Захід не дозволив України бити ракетами углиб РФ – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW прокоментували чергову погрозу Володимира Путіна щодо ядерного удару.
Напередодні, 25 вересня, очільник Кремля повідомив, що РФ коригує свою ядерну доктрину, аби роз’яснити передумови застосування ядерного озброєння.
Сам Путін озвучив дві передумови, які можуть призвести до ядерної атаки:
- у випадку агресії проти РФ з боку неядерної держави за підтримки чи участі ядерної держави
- у випадку отримання достовірної інформації про масований запуск повітряно-космічних засобів проти РФ та перетин цими засобами російського кордону
Путін уточнив, що повітряно-космічна зброя – це стратегічна та тактична авіація, крилаті ракети, гіперзвукові ракети та безпілотники.
Та на думку аналітиків, оновлені погрози Путіна про ядерний удар – це намагання “вдихнути нове життя” у застарілі погрози, адже РФ регулярно застосовує риторику про ядерну зброю у намаганнях налякати Захід.
Нові погрози озвучені у момент, коли союзники України міркують над тим, аби дозволити використовувати свої далекобійні ракети для атак по військових цілях на території РФ.
Аналітики нагадали, що Кремль постійно посилює ядерну риторику, під час ключових рішень Заходу щодо допомоги Україні.
“Директор Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Вільям Бернс 7 вересня застеріг західних політиків не побоюватися шаблонного бряцання ядерною зброєю Росії, і ISW давно вважає, що бряцання ядерною зброєю Росії є частиною зусиль Кремля сприяти самостримуванню Заходу, а не як показник готовності Росії застосувати ядерну зброю. ISW продовжує оцінювати, що Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні, чи деінде”, – резюмували в ISW.
- Напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України, заявив міністр закордонних справ країни Андрій Сибіга, посилаючись на інформацію від української розвідки. Мова про відкриті розподільні пристрої АЕС та підстанції передачі, які необхідні для безпечної роботи атомної енергетики, пояснив він.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що літак “Embraer 190” азербайджанської авіакомпанії, котрий вранці 25 грудня впав поблизу Актау в Казахстані, був підбитий російським зенітно-ракетним комплексом.
Екскомандувач армією США в Європі Бен Годжес заявив, що міжнародна спільнота дедалі менше акцентується на воєнних злочинах Росії, зокрема стратах українських полонених, і не використовує всі можливі засоби для припинення агресії.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.